Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przypominają to właściciel odpowiada za psa

W miniony weekend policjanci dwukrotnie interweniowali w sprawie psów, których właściciele nie zachowali środków ostrożności podczas trzymania zwierzęcia. Mundurowi przypominają, takie zachowanie jest wykroczeniem.

W piątkowe południe dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w Bogusławkach Dużych z jednej z posesji wybiegły psy i zaatakowały kobietę jadącą na rowerze. Psy były na tyle napastliwe, że rowerzystka nie mogła kontynuować dalszej jazdy. Właściciel psa został ukarany mandatem. Kolejna interwencja była w niedzielę w Małgorzatowie, gdzie psy rzuciły się na biegającego mężczyznę i jeden z nich ugryzł 38-latka w nogę. Na szczęście  zwierzę spowodowało tylko powierzchowną ranę, a opiekunka psa okazała aktualne szczepienia pupila. W tym przypadku został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Apelujemy do wszystkich właścicieli psów o zachowanie odpowiednich środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Tylko takie postępowanie pozwoli w przyszłości uniknąć podobnych zdarzeń i odpowiedzialności prawnej.

 

mł. asp .Agata Krawczyk

 

  • pies koloru rudego