Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Archeologowie znaleźli kolejną niebezpieczną ,,pamiątkę” w trakcie prac w Rawie Mazowieckiej

Granat F-1 najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej, został odkopany podczas prowadzonych prac na Placu Piłsudskiego przez archeologów. To nie pierwsze odkrycie tego typu w tym miejscu. Rawscy policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów, który zajęli się niewybuchem.

We wtorkowe popołudnie 30 marca 2021 roku około 14.00, rawscy policjanci zostali zaalarmowani przez archeologów wykonujących prace na Placu Piłsudskiego o wykopaniu niewybuchu. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zabezpieczyli ten teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów. Niebezpieczna ,,pamiątka” pochodzi najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. To granat F-1, który był bez zapalnika ale posiadał niewielkie ilości ładunku prochowego. Wojskowi saperzy z jednostki w Tomaszowie Mazowieckim zabezpieczyli i zabrali z miejsca niewybuch.

Mundurowi przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Ich wydobywanie lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji i pod żadnym pozorem nie dotykać niebezpiecznego znaleziska.

  • niewybuch leżący w piasku