Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 34 letniego sprawcę rozboju

22 lutego 2021 roku policjanci z komisariatu w Białej Rawskiej zatrzymali 34 letniego mieszkańca powiatu grójeckiego, który jest podejrzany o to, że 19 lutego 2021roku przy użyciu gazu pieprzowego a następnie uderzając pokrzywdzonego skradł telefon komórkowy oraz pieniądze. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut rozboju za który, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

19 lutego 2021 roku dyżurny rawskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, iż w miejscowości Sadkowice doszło do napaści na 36 letniego mężczyznę. Sprawca miał założoną kominiarkę . Używając gazu pieprzowego oraz uderzając pokrzywdzonego zabrał mu telefon komórkowy i pieniądze, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych czynności policjanci wytypowali i zatrzymali sprawcę przestępstwa. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Sprawcy rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

st. asp. Arkadiusz Chmielewski

  • policjant w mundurze trzymający mężczyznę w kapturze na głowie i kajdankach na rękach wchodzący do pomieszczenia za kratami