Odblaski mogą uratować życie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaski mogą uratować życie

O tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, o bezpieczeństwie i zasadach odpowiedzialności nieletnich mówili dzielnicowi na spotkaniu w szkole w Błażejewicach

9 listopada 2017 roku dzielnicowi odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Błażejewicach. W klasie I zwrócili szczególną uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, rozdali opaski odblaskowe. Oprócz bezpieczeństwa w ruchu drogowym omówili zasady bezpiecznych zachowań w domu i internecie. Posłuchali o cyberzagrożeniach. Uczniowie klasy 7 poznali zasady odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny, zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i cyberzagrożenia.

Przypomnijmy!

Noszenie elementów odblaskowych znacznie zwiększa odległość, z której jesteśmy widoczni dla kierowcy samochodu. Odblaski są bardzo ważne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów, tak w mieście jak i na wsi. Noszenie elementów odblaskowych po zmroku i poza terenem zabudowanym nakazują nam przepisy prawa, ale noszenie ich w terenie zabudowanym – podnosi nasze bezpieczeństwo.

  • Dzielnicowi rozdający odblaskowe opaski
  • Dzielnicowi podczas spotkania