środa, 17 wrzesień 2014
 
 
menu kategorii test
WYPADEK NA ŚCIEŻCE ROWEROWEJ Drukuj E-mail

17.09.2014r.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 16.09.2014 roku około godziny 17.40 na ścieżce rowerowej. Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn  zderzyło się dwóch rowerzystów -   mieszkańców powiatu rawskiego w wieku 47 i 53 lat. Starszy z nich, z podejrzeniem złamania nogi został przewieziony do szpitala w Skierniewicach.

Image

 
KONKURS FILMOWY "MÓJ SPORTOWY LIDER" Drukuj E-mail

15.09.2014r.

 

I edycja konkursu filmowego pt. „Mój Sportowy Lider”

organizowanego w ramach kampanii społecznej "Kibicuj Bezpiecznie"

Zachęcamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Życzymy powodzenia.

Regulamina poniżej. 

Czytaj całość...
 
DWULATEK WYPADŁ PRZEZ OKNO Drukuj E-mail

14.09.2014r.

Dwuletni chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze, na szczęście przeżył. 13 września 2014 roku o godz. 13.40 dyżurny rawskiej policji został powiadomiony, że na jednym z osiedli z okna na 4 piętrze bloku wypadło małe dziecko. Upadek prawdopodobnie zamortyzował trawnik. Przytomny dwulatek z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcowcem do szpitala w Łodzi. Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia w mieszkaniu wraz z dzieckiem przebywały 29-letnia matka i 62-letnia babcia. Obie kobiety były trzeźwe. Wszystko wskazuje na to, że malec wykorzystał znajdujące się w pokoju meble, po których wspiął się na okno. Rawscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 
IX EDYCJA KONKURSU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ ORAZ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE Drukuj E-mail

10.09.2014r

                       Ruszyła IX edycja Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie realizowanego na terenie województwa łódzkiego w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” i kampanii społecznej „Wspólne Osiedla”. Konkurs ten wpisuje się także w zadania Zespołów ds. kształtowania postaw w środowisku młodzieży szkolnej, kibiców oraz kibiców sportowych powołanych przy jednostkach Policji.

Image

Konkurs skierowany jest do uczniów  klas II szkół podstawowych.

Informujemy, że:

- eliminacje I szczebla zakończą się w poszczególnych szkołach podstawowych do dnia 26 września 2014r.

- nieprzekraczalny termin nadsyłania zgłoszeń do eliminacji powiatowych upływa z dniem

  3 października 2014r. 

- eliminacje powiatowe – przeprowadzone zostaną w dniu 16 października 2014r.

- finał wojewódzki odbędzie się 21 listopada 2014r.

                                Koordynatorem konkursu w Komendzie Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej jest nadkom. Karolina Sokołowska ( tel. 814-81-43,814-81-00 lub 693 997 334). Jednocześnie informujemy, że regulamin konkursu zamieszczony jest na stronie www.komisarz-blysk.pl .

Program „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”  wpisuje się w założenia rządowego programu „Razem Bezpieczniej”, angażując szereg instytucji do prowadzenia działań profilaktycznych ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa dzieci. W związku z tym zachęcamy do przystąpienia do konkursu.


 
Witaj Przedszkolaku Drukuj E-mail

08.09.2014r.

Kolejny raz policjanci uczestniczyli w festycznie dla dzieci "Witaj Przedszkolaku" organizowanym na terenie Centrum Kupieckiego Rawiak. 

Image

Atrakcją był zarówno radiowóz jak i sprzet używany np. podczas zabezpieczeń meczów.

Image

 
POLICJANCI Z BIAŁEJ ZATRZYMALI SPRAWCÓW ROZBOJU Drukuj E-mail

03.09.2014r.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Białej Rawskiej zatrzymali dwóch sprawców rozboju dokonanego na szkodę 51-letniego mieszkańca Koszalina. 1 września 2014r do komisariatu zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że 30 sierpnia około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła w Białej Rawskiej został napadnięty przez dwóch młodych mężczyzn, którzy bili go i kopali, po czym zabrali mu pieniądze. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli ustalanie tożsamości sprawców rozboju. Dzięki znajomości środowiska przestępczego w ciągu godziny od zgłoszenia policjanci wytypowali dwóch mieszkańców gminy Biała Rawska w wieku 17 i 18 lat, którzy zostali zatrzymani pod zarzutem rozboju. Obaj byli wcześniej notowani przez policję. Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Image


Image

 
WYPADEK W DAŃKOWIE Drukuj E-mail

02.09.2014r.

Policjanci z Komisariatu Policji w Białej Rawskiej wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 1 września 2014 roku około godziny 8.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w miejscowości Dańków, podczas wymijania doszło do zderzenia dwóch samochodów: citroena berlingo, kierowanego przez 51-letniego mieszkańca powiatu rawskiego i nissana primera, którym kierował 18-latek. Kierujący nissanem został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Łodzi. Kierowca citroena trafił do szpitala w Skierniewicach, natomiast jego 54-letni pasażer - do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim. Kierowcy byli trzeźwi.

Image

 
UJAWNIONY NIEWYBUCH Drukuj E-mail

21.08.2014r.

O godzinie 12.30, 20 sierpnia 2014 roku w Rawie na ulicy Mszczonowskiej, podczas prac ziemnych przy przebudowie drogi pracownicy zauważyli zardzewiały niewybuch. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli to miejsce do przyjazdu patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim. Przez około 3 godziny zamknięty był odcinek ulicy Mszczonowskiej a ruch kierowany był przez osiedle Zamkowa Wola.

Image

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 670