sobota, 28 marzec 2015
 
 
menu kategorii test
Zatrzymany z narkotykami Drukuj E-mail

22.03.2015r.

Około godziny 16.15, 22 marca 2015 roku rawscy policjanci ujawnili u 17-latka torebkę z zawartością suszu roślinnego. W trakcie patrolowania miasta funkcjonariusze zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Podczas kontroli u jednego z nich mundurowi ujawnili torebkę z zawartości suszu roślinnego. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie. 15 marca 2015 roku około godziny 23.30, na ulicy Jerozolimskiej u młodego rawianina policjanci ujawnili 8 zawiniątek z białym proszkiem. W tym przypadku badanie testerem wskazało, że jest to amfetamina, której łącznie było 4,5 grama.  Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Image


 
USIŁOWANIE ROZBOJU Drukuj E-mail

21.03.2015r.

Rawscy policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju na taksówkarzu. Około godziny 22.50, 21 marca 2015 roku dyżurny rawskiej policji został powiadomiony, ze taksówkarz, który czekał na klienta został "napadnięty". Do zdarzenia doszło na ulicy Miłej w Rawie. Kiedy policjanci pojechali na miejsce, pokrzywdzony 26-latek opisał im zdarzenie. Kiedy czekał na klienta do jego samochodu podszedł młody mężczyzna i zażądał dwóch telefonów
i portfela z pieniędzmi. Kiedy taksówkarz odmówił, napastnik zaczął bić go pięściami po głowie. Mężczyzna odepchnął go nogą i odjechał a napastnik uciekł w kierunku pobliskich zabudowań. Pokrzywdzony mężczyzna dokładnie opisał sprawcę. W tym czasie inny patrol zatrzymał mężczyznę, wyglądem odpowiadającego napastnikowi. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec gminy Czerniewice. W chwili zatrzymania miał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 
WYNIÓSŁ ZE SKLEPU 4 SPAWARKI Drukuj E-mail

20.03.2015r.

Wyniósł 4 spawarki - odpowie za kradzieże. 20 marca 2015 roku dyżurny rawskiej policji przyjął zgłoszenie od pracownika ochrony jednego z marketów, że podczas przeglądania nagrania monitoringu ze sklepu ujawnił kradzież spawarki. Nagranie pochodziło z poprzedniego dnia. W rozmowie z kierownikiem działu budowlanego policjanci ustalili, że w okresie ostatnich dwóch tygodni skradziono ze sklepu 4 spawarki o łącznej wartości 3850 złotych. Podczas przeglądania zapisu nagrania z kamer policjanci rozpoznali jednego z dwóch mężczyzn dokonujących kradzieży. Natychmiast pojechali i zatrzymali 21-letniego mieszkańca Rawy, który podczas rozpytania oświadczył, że ukradł ze sklepu 4 spawarki. Jak wyjaśnił - sprzedał je nieznanym osobom. Policjanci rozpoznali na nagraniu także drugiego sprawcę. 27-letni rawianin nie przyznał się do kradzieży. Prowadzimy czynności w celu odzyskania skradzionych spawarek. Przypominamy, że nabywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 
ODPOWIEDZĄ ZA POBICIE Drukuj E-mail

20.03.2015r.

Około godziny 18.00, 19 marca 2015 roku dyżurny odebrał zgłoszenie, że w miejscowości Rossocha dwóch nieznanych sprawców bije dwóch mężczyzn. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że t mężczyźni bili kijami i kopali 26-letniego mieszkańca gminy Rawa Mazowiecka. Kiedy zobaczył to ojciec mężczyzny, stanął w obronie syna
i również został uderzony. Młodszy z mężczyzn doznał urazu głowy i ogólnych potłuczeń, starszy - urazu głowy. Już w trakcie wstępnych czynności policjanci ustalili jednego ze sprawców, którego pokrzywdzony znał. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że drogim sprawcą był 25-letni brat zatrzymanego. Za udział w bójce lub pobiciu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 
TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM 2015 Drukuj E-mail

13.03.2015r.

 

27 kwietnia 2015 roku, na placu przy Szkole Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej przeprowadzone zostaną powiatowe eliminacje turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Karty zgłoszeń zespołów do eliminacji powiatowych powinny być przesłane przez szkoły do Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej do dnia 10 kwietnia 2015 roku.

Wzór karty zgłoszeniowej opublikowany jest na stronie internetowej www.kuratorium.lodz.pl


Regulamin turnieju zamieszczony jest na stronach internetowych Polskiego Związku Motorowego www.pzm.pl/bezpieczenstwo-ruchu-drogowego/turnieje oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej www.mein.gov.pl


Organizacją turnieju na etapie powiatowym zajmuje się st. asp. Mariusz Kowalski - Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Rawie Mazowieckiej, tel. 0 46 81 48 141 lub kom. 603 758 294

 
Świadek pomógł w ujęciu sprawcy wypadku drogowego Drukuj E-mail

06.03.2015r.

O godzinie 9.25, 5 marca 2015 roku dyżurny rawskiej policji został powiadomiony o potrąceniu rowerzysty przez fiata uno, który odjechał z miejsca zdarzenia. Do wypadku doszło w Białej Rawskiej na ulicy Kościuszki. Jeden ze świadków wypadku pojechał za uciekającym samochodem i informował policjantów gdzie w danej chwili się znajdują.  W miejscowości Konstatntynów kierujący fiatem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowcą był 65-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zameldowania. W chwili zatrzymania miał dwa promile alkoholu w organizmie. Na miejscu pasażera policjanci ujawnili  35-latka z gminy Biała Rawska, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Rowerzysta, 68-latetni mieszkaniec gminy Biała Rawska, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Obaj mężczyźni jadący fiatem uno zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Na uznanie zasługuje postawa świadka, który widział zdarzenie, a wiedząc, że rowrzyście udzielona zostanie pomoc, pojechał za uciekającym samochodem i pomógł w szybkim zatrzymaniu sprawcy.

Image

Image

 
ZAATAKOWAŁ MACZETA Drukuj E-mail

05.03.2015r.

Policjanci zatrzymali 24-letniego rawianina, który w sobotę, 28 lutego 2015 roku zaatakował maczetą mieszkańca Skierniewic. Do zdarzenia doszło około godziny 15.20 w Rawie na ulicy Krzywe Koło. Policjanci wstępnie ustalili, że dwóch mężczyzn zaatakowało skierniewiczanina używając maczety. Mężczyzna z obrażeniami nóg i ogólnymi potłuczeniami i otarciami został przewieziony do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim. 4 marca 2015 roku, około godziny 12.30 kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca Rawy podejrzewanego o atak sprzed kilku dni. Za udział w bójce lub pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie drugiego ze sprawców to tylko kwesita czasu.

 
ZATRZYMANY SPRAWACA ZABÓJSTWA Drukuj E-mail

05.03.2015r.

Policjanci zatrzymali 70-letniego mieszkańca gminy Biała Rawska, który podejrzewany jest o dokonanie zabójstwa. Przypomnijmy.  2 marca 2015 roku około godziny 9.30,  dyżurny rawskiej policji został powiadomiony, że pracownica Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Rawskiej ujawniła ciało swojej podopiecznej. Policjanci pod nadzorem prokuratoa prowadzili czynności w tej sprawie - przesłuchiwali świadków, zabezpieczali ślady. Zebrane dowody pozwoliły zatrzymać 70-latka, kóry przyznał się do przestępsta. Dzisiaj, 5 marca skierowany został do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowgo aresztowania.

Image

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 739