Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Nietrzeźwy kierujący. Apelujemy o rozsądek

  Policjanci zatrzymali kierującego dostawczym peugeotem. Mieszkaniec powiatu rawskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Apelujemy o rozsądek i rozwagę.

 2. Nowy policjant w Rawie Mazowieckiej.

  Uroczyste ślubowanie policjantki, która wstąpiła w szeregi rawskiej policji.

 3. Przez brak rozsądku i odpowiedzialności mogło dojść do tragedii

  Tuż przed godziną 8.00 doszło do poważnego wypadku. Daewoo lanos zsunął się nasypu wiaduktu kolejowego. Nieprzytomny 2-letni syn kierującej trafił do szpitala. Wstępne ustalenia policjantów są zatrważające.

 4. O bezpieczeństwie na drodze, oszustwach "na wnuczka" i Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa na spotkaniu u seniorów

  Dzięki uprzejmości Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Rawie policjanci mogli opowiedzieć seniorom o bezpieczeństwie na drodze, oszustwach popełnianych na szkodę osób starszych oraz o możliwościach, jakie daje Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa.

 5. Bezpieczne ferie zimowe ruszyły także w Rawie

  W sobotę policjanci brali udział w pikniku zorganizowanym przez Okręgowe WOPR w Rawie Mazowieckiej. Oprócz pokazów ratownictwa i informacji na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku uczestnicy otrzymali także odblaski.

 6. Bezpieczne ferie 2017

  13 stycznia 2017r, w Kamieńsku w powiecie radomszczańskim, odbyła się odprawa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem i zastępcami komendantów wojewódzkich policji do spraw prewencji dotycząca bezpieczeństwa podczas rozpoczynających się ferii zimowych.

 7. Rusza kampania "Razem dla bezpieczeństwa na stoku"

  Zima rozpoczęła się na dobre. Jak co roku na stokach narciarskich pojawi się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Również jak co roku nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwać będą policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach.

 8. Zmiany w przepisach ruchu drogowego od 1 stycznia 2017 r

  Odnosząc się do przekazów medialnych dotyczących zmian w przepisach ruchu drogowego od 1 stycznia 2017 r., pragniemy poinformować, że istotną zmianą, jaka weszła w życie z tą datą, jest znowelizowany tryb przekazywania staroście informacji o ujawnionym naruszeniu polegającym na przekroczeniu prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

 9. Pierwsza ofiara mrozów

  Na polu w Bogusławkach Małych znaleziono rano zwłoki mężczyzny. Policjanci apelują o pomoc i reagowanie w sytuacjach, w których może dojść do wychłodzenia.

 10. Święto Policji 2016

  W środę, 20 lipca 2016 roku w sali Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej rawscy policjanci obchodzili swoje święto.

Tagi

kradzież narkotyki konkurs Moja Komenda pożar wakacje prewencja PAB apel nietrzeźwy kierujący Kampania Mobilny Punkt Informacyjny analiza link zatrzymani sprawcy odblaski konferencja kolicja przemoc w rodzinie zatrzymani bezpieczna droga do szkoły ruch drogowy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze konsultacje społeczne komendant mapa zagrożeń finał potrącenie wypadek bezpieczny senior MSWiA życzenia apelujemy bezpieczne wakacje wypadek drogowy wychłodzenie powołanie poszukiwany Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa święto policji prawa człowieka kolizja profilaktyka pobicie zatrzyamny zatrzymany sprawca kradzież samochodu S8 szkolenie

Linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa