wtorek, 07 lipiec 2015
 
 
menu kategorii test
ZATRZYMANI SPRAWCY USIŁOWANIA WYMUSZENIA ROZBÓJNICZEGO Drukuj E-mail

02.07.2015r.

Około godziny 14.40, 1 lipca 2015 roku, dyżurny rawskiej policji został powiadomiony o tym , że dwóch mężczyzn usiłowało wymusić pieniądze od właściciela sklepu. 28-letni mieszkaniec Rawy zgłosił, że około godziny 14.30 do jego sklepu weszło dwóch mężczyzn i zażądali 200 złotych "haraczu". Pokrzywdzony nie dał się zastraszyć i powiadomił Policję. W tym czasie napastnicy uciekli. Mężczyzna opisał dokładnie ich wygląd, dyżurny przekazał te dane patrolom. Po niespełna godzinie dzielnicowi, na Placu Piłsudskiego, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyglądem odpowiadali przekazanemu rysopisowi. Rozpoznał ich także właściciel sklepu. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Rawy w wieku 42 i 43 lata. W chwili zatrzymania młodszy z nich miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Za wymuszenie rozbójnicze grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 
GROŹNY WYPADEK. 10 OSÓB POSZKODOWANYCH. Drukuj E-mail

01.07.2015r.

Około godziny 12.00, 30 czerwca 2015 roku, w Rawie Mazowieckiej, na drodze dojazdowej doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych i jednego busa. Przybyłe na miejsce służby ratownicze ujawniły 10 rannych osób. W osobówkach zakleszczone były 3 ofiary. Obrażenia trzech wymagały transportu pogotowiem lotniczym do szpitali specjalistycznych. Pozostałym 7 osobom również udzielono pomocy. Ratownicy uzyskali informację, że prawdopodobnie jedna z osób, w wyniku doznanego szoku, uciekła z miejsca wypadku. Po krótkich poszukiwaniach została odnaleziona w pobliskich zaroślach. Jej również udzielono pomocy.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń DROGA 2015, koordynujących pracę służb: policji, państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz ratownictwa medycznego. W ćwiczenia zaangażowanych było około 50 osób a obserwowali je członkowie Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz przedstawiciele starostwa, urzędów gmin i innych placówek administracji publicznej z terenu naszego powiatu.

Celem ćwiczeń było zgranie działań służb ratowniczych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej, doskonalenie umiejętności dowódczych kierujących działaniami i właściwej koordynacji działań, sprawdzenie stopnia przygotowania służb i administratorów obieków oraz podjęcie skutecznych działań w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Image

 
BEZPIECZNE WAKACJE Drukuj E-mail

29.06.2015r.

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak okres wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, a policyjni „wodniacy” patrolują akweny wodne, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!

Policjanci przygotowują się do pierwszego wakacyjnego weekendu. W 2014 roku w ciągu tych trzech newralgicznych dni zaczynających wakacyjne wyjazdy na terenie województwa łódzkiego doszło do 35 wypadków, w których zginęły 2 osoby a 51 zostało rannych. Funkcjonariusze interweniowali przy 211 kolizjach drogowych. Zatrzymali 56 nietrzeźwych kierujących oraz 49 znajdujących się w stanie po użyciu.

Już w piątek , 26 czerwca 2015 roku na drogach pojawiła się maksymalna liczba policjantów. Wszystko po to aby bezpiecznie rozpocząć letni wypoczynek.

Policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób troszczą się o najmłodszych i robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek - na obozach, koloniach lub w miejscu ich zamieszkania. Akcja od wielu lat realizowana jest wspólnie z innymi instytucjami państwowymi oraz organizacjami społecznymi funkcjonującymi lokalnie.

Czytaj całość...
 
Policjanci z Rawy nie dopuścili do nielegalnych wyścigów samochodowych Drukuj E-mail

29.06.2015r.

W związku z informacją dotyczącą nielegalnych wyścigów na terenie naszego powiatu, 27 czerwca 2015 roku, policjanci przeprowadzili działania uniemożliwiające naruszenie ładu i porządku publicznego, oraz zapewniające bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Około godziny 20.00, 27 czerwca 2015 roku, w Rawie na ulicy Reymonta, na teren targowiska miejskiego zjechało około 50 samochodów. Podczas działań prewencyjnych policjanci skontrolowali 24 auta. Zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych w związku ze stanem technicznym i zatrzymali 1 prawo jazdy za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym. Nałożyli 15 mandatów karnych między innymi za stan techniczny pojazdów oraz sporządzili 2 wnioski o ukarania. Cześć pojazdów przejechała do miejscowości Julianów na drogę serwisową, gdzie prawdopodobnie miał się odbyć nielegalny wyścig. Tam funkcjonariusze skontrolowali 5 pojazdów. Zatrzymali 1 dowód rejestracyjny i nałożyli na kierujących 5 mandatów karnych.

 
Rawska młodzież na X Jubileuszowym Przystanku PaT. Drukuj E-mail

25.06.2015r.

Image

20 uczniów z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 z Rawy uczestniczyło w X Jubileuszowym Przystanku PaT. Wydarzenie odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie 23-24 czerwca 2015 roku. Byliśmy częścią 11-tysięcznej społeczności młodzieży, nauczycieli, pedagogów i policjantów z całej Polski, którzy przyjechali do Warszawy, żeby uczcić 10-lecie programu PaT.

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka pieniądze na udział naszej młodzieży w największej w kraju akcji twórczej profilaktyki rówieśniczej przeznaczył ze środków pochodzących z Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Gimnazjaliści oglądali występy artystów - tancerzy, aktorów, piosenkarzy - swoich rówieśników i starszych kolegów, którzy na co dzień czynnie działają w grupach patowskich. Występy i koncerty trwały do białego rana.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 
"Zobacz- Przeżyj" Drukuj E-mail
Image
 
"Bezpiecznych Wakacji" ciąg dalszy Drukuj E-mail

22.06.2015r.

W sobotę, 20 czerwca 2015 roku, w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" włączyliśmy się wraz ze strażą pożarną w działania Okręgowego Wopr w Rawie Mazowieckiej. Na kąpielisku nad Zalewem Tatar, oprócz pokazów akcji ratowniczych, przygotowanych przez ratowników, konkursów i krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa nad wodą, dzieci i młodzież miała okazję zapoznać się ze sprzętem policyjnym i strazackim. Rozdawane były także ulotki i książeczki dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji: bezpieczeństwa na drodze, w domu i na podwórku, sposób zachowania w kontaktach z osobami obcymi. Mamy nadzieję, że takie przedsięwzięcia zachęcą dzieci i rodziców do zachowania rozsądku podczas letniego wypoczynku i korzystania z uroków wakcji w sposób świadomy i bezpieczny.

ImageImage

ImageImage

ImageImage

ImageImage

Image

 
Uwaga na oszustów Drukuj E-mail

18.06.2015r.

Rawscy policjanci apelują o rozwagę i ostrożność przy dysponowaniu swoją gotówką. Małżeństwo z Rawy zostało oszukane pod jedną z placówek bankowych.  Około godziny 13.00, 16 czerwca 2015 roku,  pod jednym z banków w Rawie doszło do oszustwa. Kiedy małżeństwo w wieku 57 i 59 lat wyszło z placówki po wypłaceniu większej kwoty pieniędzy, podszedł do nich mężczyzna i pokazał znalezioną saszetkę. Po chwili podszedł do nich drugi mężczyzna i poinformował, że zgubił pieniądze. Żeby stwierdzić, czy małżeństwo nie ma właśnie jego pieniędzy przekazali mu do przeliczenia plik swoich banknotów. Po sprawdzeniu mężczyzna stwierdził, że rzeczywiście to nie jego pieniądze i oddał zwitek mieszkańcom Rawy. Ci, kiedy chcieli wpłacić pieniądze w innym banku przekonali się, że brakuje im 3 500 złotych. Teraz policjanci wyjaśniają sparwę.

Przypominamy i apelujemy o rozwagę i rozsądek. Nie należy przekazwyać pieniędzy osobom obcym, pod żadnym pozorem.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 781