wtorek, 27 styczeń 2015
 
 
menu kategorii test
Zakończono Poszukiwania Jakuba Kazały Drukuj E-mail

21.01.2015r.

Zakończyły się poszukiwania zaginionego Jakuba Kazały. Około godziny 12.30, 20 stycznia 2015 roku pies z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Łodzi-Jędrzejowie doprowadził do miejsca, w którym odnaleziono zwłoki poszukiwanego od 27 grudnia 2014 roku Jakuba Kazały. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do czasu ustalenia przyczyny zgonu.

Image 

Image 

 
ROK 2014 Bardziej Bezpieczny Drukuj E-mail

16.01.2015r.

Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.

Więcej na stronie http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/107731,Rok-2014-bardziej-bezpieczny.html

KGP

 
CIĄG DALSZY POSZUKIWAŃ JAKUBA KAZAŁY Drukuj E-mail

14.01.2014r.

Dziś kolejne działania policjantów w związku z poszukiwaniami zaginionego Jakuba Kazały. Oprócz funkcjonariuszy z Łodzi, Rawy i Białej Rawskiej, przewodników z psami z Łodzi, w poszukiwaniach pomagali strażacy z PSP i OSP.

Image 

Image

Image

Image 

Image

Image 

 
WYPROWADZILI Z PŁONĄCEJ KAMIENICY Drukuj E-mail

09.01.2015r.

 

Około godziny 3.20, 9 stycznia 2015 roku, dyżurny rawskiej policji został powiadomiony o pożarze w kamienicy w Rawie na ulicy Jerozolimskiej. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce ustalili, że w oddzielonej części budynku może przebywać starszy mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast pobiegli na zadymione poddasze gdzie zastali 82-letniego rawianina. Z uwagi na zagrożenie jego życia wyprowadzili go z budynku. Pozostali mieszkańcy kamienicy sami wyszli na zewnątrz. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru.

Dzień wcześniej ten sam patrol podczas interwencji podjął reanimację mężczyzny, który zasłabł na ulicy. Około godziny 10.20, 7 stycznia 2015 roku dyżurny został powiadomiony o zasłabnięciu mężczyzny na ulicy. Powiadomił pogotowie i wysłał policjantów na ul. Konstytucji 3-go Maja. Na miejscu policjanci zastali leżącego na chodniku mężczyznę. Ponieważ stwierdzili, że ustały u niego czynności życiowe – natychmiast podjęli reanimację. Mężczyzna odzyskał na chwilę oddech jednak pomimo wysiłku ratowników mężczyzny nie udało się uratować.

 

 
Ciąg dalszy poszukiwań. Drukuj E-mail

09.01.2015r.

Policjanci nadal poszukują zaginionego Przemysława Kazałę. Przesłuchują świadków, sprawdzają wszelkie informacje i "tropy", zabezpieczają i przeglądają kolejne monitoringi. Od poniedziałku, 5 stycznia przeszukiwane są stawy w okolicy Białej Rawskiej. Przez 3 dni w poszukiwaniach pod lodem brali udział płetwonurkowie strażaccy z jednostek w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi, teraz pod lód schodzą policyjni nurkowie z Warszawy.

Image 

 
ZAGINĄŁ JAKUB KAZAŁA Drukuj E-mail


Policjanci poszukują zaginionego 20-letniego JAKUBA KAZAŁA. Mężczyzna ten 27 grudnia 2014r. około godz. 1:00 w nocy w Białej Rawskiej , będąc pod wpływem alkoholu, rozstał się ze swoją koleżanką, z którą wracał z imprezy i poszedł dalej sam w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Nie jest znane aktualne miejsce jego pobytu.

 Image

Jakub Tadeusz Kazała

ur. 21.10. 1994 roku s. Sylwestra

zam. Świdrygały pow. grójecki

Rysopis : wzrost 190-195 cm, szczupła budowa ciała, włosy ciemny blond, proste. Ubrany był w płaszcz koloru granatowego z kapturem, spodnie szare dżinsowe, buty białe sportowe „Adidas”

 

Wszelkiego informacje które mogą przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego prosimy kierować pod numery telefonów :Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej tel 46 814 8100, Komisariat Policji w Białej Rawskiej tel 46 813 2530 lub 997 na terenie całego kraju.

 
BRAK ZAGROŻENIA w ZWIAZKU INCYDENTEM W ELEKTROWNI NA UKRAINIE Drukuj E-mail

06.12.2014r.

W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.

Sytuacja radiacyjna kraju jest całodobowo monitorowana przez Centrum do Spraw Zdarzeń Radiacyjnych. Na podstawie danych z systemu stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych nie stwierdzono żadnych odchyleń od wartości normalnych (nie odnotowano wzrostu poziom mocy dawki promieniowania gamma na terenie Polski).

***

Według strony ukraińskiej, pod koniec listopada (28.11) wystąpiły problemy w części elektrycznej turbozespołu bloku III, który musiał zostać wyłączony. Spowodowało to konieczność wyłączenia całego bloku – a więc i reaktora. Incydentowi takiemu nie towarzyszy żadne uwolnienie do środowiska substancji promieniotwórczych. W związku z tym, nie ma jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego na terenie elektrowni jądrowej, jak również poza nią.

(źródło: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa)

 
Policjanci ujawnili domową plantację marihuany Drukuj E-mail

03.12.2014r.

Zarzuty produkcji, posiadania środków odurzających oraz posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy usłyszą trzej mieszkańcy Rawy Mazowieckiej.

Image

2 grudnia 2014 roku, podczas sprawdzania informacji dotyczących posiadania i produkcji wyrobów tytoniowych rawscy policjanci ujawnili ponad 2,5 kilograma tytoniu i 320 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Oprócz tego w mieszkaniu schowane były gilzy i maszynki do robienia papierosów, torebki foliowe z zapięciem strunowym oraz 15 gramów suszu roślinnego. Test wykazał, że jest to marihuana. Dwaj mężczyźni w wieku 59 i 21 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Starszy, po przesłuchaniu wrócił do domu. Podczas wykonywania czynności w miejscu ich zamieszkania uwagę policjantów przykuło niepewne zachowanie innego mieszkańca kamienicy. Po podjęciu wobec niego działań policjanci, w pomieszczeniu gospodarczym zajmowanym przez 24-latka, odkryli uprawę konopi indyjskich.

Image 

Oprócz tego w trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili ponad 2 kilogramy suszu roślinnego. W tym przypadku testy również potwierdziły, że jest to marihuana. Mężczyzna odpowie za posiadanie i produkcję środków odurzających. Zarówno o jego losie, jak i pozostałych dwóch mężczyzn zadecyduje prokurator.

Image

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 722