piątek, 29 maj 2015
 
 
menu kategorii test
UTONIĘCIE Drukuj E-mail

28.05.2015r.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia. 28 maja 2015 roku około godziny 6.40 w miejscowości Zofiów (pierwsze zgłoszenie mówiło o miejscowości Bronisławów), w stawie ujawnione zostały zwłoki mężczyzny. Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności śmierci 62-letniego mieszkańca naszego powiatu.

 
UWAGA NA WŁAMYWACZY! Drukuj E-mail

29.05.2015r.

Policjanci wyjaśniają okoliczności 3 włamań do mieszkań, do których doszło w ciągu ostatnich 2 dni na terenie Rawy. 26 i 27 maja 2015 roku złodzieje dostali się do pomieszczeń przez okna balkonowe lub z klatki schodowej i ukradli pieniądze i biżuterię oraz laptopa. Dlatego zwracamy się z apelem do mieszkańców naszego powiatu, żeby pamiętali o dokładnym zamykaniu okien i zabezpieczaniu drzwi do mieszkań. Jednocześnie uczulamy na zwracanie uwagi na osoby obce przebywające na balkonach czy kręcące się po klatkach schodowych w ciągu dnia. Warto także zapisać numery rejestracyjne i markę "obcego", podejrzanego samochodu parkującego czy jeżdżącego po osiedlu. Wszystkie tego typu sytuacja należy natychmiast zgłaszań na policję. Chcemy przypomnieć, że właśnie dzięki czujności mieszkańców, postronnych świadku, były przypadki, kiedy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do mieszkania czy samochodu. Jeden telefon może uchronić mienie sąsiadów, a w przyszłości także i nasze.


 
UJĘCIE OBYWATELSKIE Drukuj E-mail

25.05.2015r.

Około godziny 23.55, 24 maja 2014 roku, dyżurny rawskiej policji został powiadomiony, że przypadkowi świadkowie ujęli sprawcę uszkodzenia samochodu. Jak ustalili policjanci, w Rawie na Placu Piłsudskiego młody mężczyzna kopnął w nadkole samochodu honda civic, powodując jego wgniecenie. Widział to świadek, który razem z dwoma kolegami ujął wandala i powiadomił policję. Funkcjonariusze ustalili, że samochód należy do mieszkańca gminy Koluszki, który straty wstępnie wycenił na 500-800 złotych. Przejęli od świadków sprawcę, którym okazał się 26-letni mieszkaniec Rawy. Ponieważ w chwili zatrzymania był nietrzeźwy - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie - został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Odzyskany sprzęt laboratoryjny Drukuj E-mail

21.05.2015r.

Rawscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli sprzęt laboratoryjny. Łącznie łupem złodziei padły urządzenia o wartości około 10000 złotych. 20 maja 2015 roku około godziny 10.45, dyżurny rawskiej policji został powiadomiony, że na terenie jednego z zakładów w miejscowości Rossocha, podlegającego pod Instytut Zootechniki doszło do kradzieży dwóch walizek z urządzeniami laboratoryjnym o łącznej wartości około 10 000 PLN. Sprawa była o tyle skomplikowana, iż zgłaszający nie potrafił określi nawet czasu kiedy to zdarzenie miało miejsce. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wytypowali, iż sprawcami tej kradzieży mogą być 22 i 24-letni mieszkańcy powiatu rawskiego. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. 20 maja 2015 roku mężczyźni zostali zatrzymani. Mundurowi odzyskali również skradziony z zakładu sprzęt. Sprawcy w rozmowie z policjantami przyznali się do dokonania tej kradzieży. Funkcjonariusze nie wykluczają, że są oni odpowiedzialni również za inne tego typu czyny do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Rawy Mazowieckiej. Za kradzież grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności

Image

 
KOLEJNE ZARZUTY DLA OSZUSTA Drukuj E-mail

19.05.2015r.

 

O zatrzymanych sprawcach oszustwa w Białej Rawskiej pisaliśmy 8 maja. Przypomnijmy: około godziny 19.00, 7 maja 2015 roku, 25-letni mieszkaniec gminy Biała Rawska powiadomił rawską policję, że został oszukany przy zakupie oprysków. Jak poinformował, tego samego dnia zadzwonił do niego mężczyzna oferując zakup środków ochrony roślin po atrakcyjnej cenie. Mężczyźni umówili się w Białej Rawskiej. Pokrzywdzony przekazał sprzedającemu 800 złotych. Oszust wziął pieniądze, kazał chwilę poczekać a sam wszedł do klatki jednego z bloków. Kopiujący nie doczekał się ani mężczyzny ani oprysku, w związku z tym powiadomił policję. Dokładnie opisał wygląd osoby, której przekazał pieniądze. Policjanci sprawdzili wskazany blok, następnie teren miasta. Po kilku minutach pokrzywdzony zauważył oszusta i powiadomił o tym policjantów. Ci zatrzymali mężczyznę i ujawnili przy nim 100 złotych. Okazało się, że pieniądze - 800 złotych przekazał innemu mężczyźnie, za co sam dostał 100 złotych. Mundurowi zatrzymali drugiego sprawcę - 28- letniego mieszkańca Białej Rawskiej. Obaj panowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Image

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że od początku roku sprawca oszukał prawdopodobnie jeszcze 4 osoby, doprowadzając je do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem. Oferując sprzęt elektroniczny po bardzo atrakcyjnych cenach lub nie płacąc za zamówione kosmetyki, naraził mieszkańców gminy Biała Rawska na straty w wysokości 3800 złotych.

Dlatego apelujemy o rozsądek przy dokonywaniu zakupów. Zbyt niska cena może wskazywać na oszustwo lub na fakt, że oferowany towar pochodzi z przestępstwa. Paserstwo jest paserstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie należy także przekazywać pieniędzy za towar, którego nie widzimy obcym osobom.

 
Mężczyzna zginął w pożarze. Drukuj E-mail

18.05.2015r.

Pod nazdorem prokuratora policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, w którym zginłą mężczyzna. 16 maja 2015r w miejscowości Zofiów w gminie Biała Rawska miał miejsce pożar budynku mieszkalnego. Po godz.19.00 po zakończeniu akcji gaśniczej, strażacy w jednym z pomieszczeń znaleźli zwłoki 44-letniego lokatora budynku. Prawdopodobną przyczyną pożaru w ocenie strażaków było zaprószenie ognia przez 44-latka. Ustalono, że już wcześniej mężczyźnie zdarzało się zasnąć z papierosem w ręku i wywołać pożar. Tym razem skończyło się to tragicznie.

 
Zmiany w przepisach. Surowsze kary. Drukuj E-mail

18.05.2015r.

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów. Nowa ustawa składa się z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości oraz Infrastruktury i Rozwoju.

Przekroczysz prędkość o więcej niż 50 km/h lub przewieziesz zbyt dużą liczbę pasażerów – stracisz prawo jazdy

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Czytaj całość...
 
Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach Drukuj E-mail

18.05.2015r.

Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.

Ustawa z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. poz. 591) wdraża przepisy UE, dotyczące zasad przewożenia dzieci w pojazdach samochodowych.

W porównaniu do dotychczasowych przepisów zniknęło kryterium wieku dziecka, a pozostało jedynie kryterium wzrostu, tj. poniżej 150 cm. Tak więc również dziecko, które ukończyło 12 lat, a jednocześnie nie osiągnęło wymaganego wzrostu, powinno być przewożone w foteliku bezpieczeństwa lub urządzeniu przytrzymującym dla dzieci.

Wprowadzonych zostało również kilka odstępstw od ogólnych zasad przewożenia dzieci

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 764