sobota, 10 październik 2015
 
 
menu kategorii test
BRAK ROZSĄDKU CZY ZWYKŁA.... Drukuj E-mail

07.10.2015r.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli trzy jadące razem samochody ciężarowe. Czynności ujawniły kilka "nieprawidłowości". Około godziny 16.50, 6 października 2015 roku w Sadkowicach, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej trzy jadące wspólnie samochody ciężarowe. Kierujący nie zastosowali się do znaku "zakaz ruchu pojazdów ciężarowych". Podczas kontroli mundurowi ujawnili, że kierujący samochodem man z naczepą schmitz jechał na podwójnym gazie. Miał niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał także przy sobie wymaganych dokumentów. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu kierowca stanie przed sądem. Za brak dokumentów i niezastosowanie się do znaków został ukarany mandatami w wysokości 200 i 500 złotych. Drugi z kontrolowanych kierowców, jadący volvo z naczepą, otrzymał mandat 500 złotych - za niestosowanie się do znaków. Trzeci mężczyzna - oprócz tego, że wjechał manem z naczepą na odcinek drogi, gdzie obowiązywał zakaz ruchu samochodów ciężarowych, nie posiadał także kategorii E - uprawniającej do ciągnięcia naczepy i wymaganych dokumentów. W tym przypadku mandaty wyniosły 500 złotych, 300 za brak uprawnień i 150 za brak dokumentów. Naczepa została sholowana. Wszystkie pojazdy należały do jednego przewoźnika. Dziwi nie tylko fakt, że zawodowi kierowcy nie posiadali przy sobie dokumentów czy jechali "pod zakaz" ale głównie to, że dwaj trzeźwi kierowcy pozwolili jechać swojemu koledze, który miał ponad 2 promile alkoholu. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę.

 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI, TYDZIEŃ MEDIACJI Drukuj E-mail

01.10.2015r.

W dniu 15 października 2015 r. przypadają obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji, natomiast w dniach 12-17 października 2015 r. obchodzony będzie Tydzień Mediacji pod hasłem „Masz prawo do mediacji”.

W Tygodniu Mediacji  w Komendzie Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej przy ul. ul Kościuszki 23 oraz w Prokuraturze Rejonowej w Rawie Mazowieckiej ul Kościuszki 17 pełnione będą dyżury, w trakcie których osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat mediacji:

1.       Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej  w  dniach 12-16.10.2015 w godz. 9.00-15.00

2.       Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej w dniach:

-12.10.2015 godz. 9.00-12.00

-15.10.2015 godz. 15.00-18.00

-17.10.2015  godz. 9.00-12.00

3.      W dniu 14.10.2015 r w godz. 9.00-12.00 w Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej ul. Kościuszki   dyżur będzie pełnił mediator   Andrzej Walczak          

Mediacja to dobrowolne, poufne i niesformalizowane postępowanie w sprawach, w których możliwe jest zawarcie ugody, prowadzone między stronami (uczestnikami) określonego sporu przez osobę trzecią – bezstronnego mediatora, celem doprowadzenia do ugodowego załatwienia tego sporu. Mediator ma na celu wsparcie przebiegu negocjacji, łagodzenie powstających napięć i pomoc – bez narzucania jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

 Z dniem 1 lipca 2015 r. weszły w życie znowelizowane przepisy Kodeksu karnego i Kodeksu postępowania karnego dotyczące mediacji w sprawach karnych. Zmiany te prowadzą z jednej strony do ułatwienia postępowania mediacyjnego, z drugiej gwarantują przestrzeganie zasad i uznanych standardów mediacyjnych. Mediacja w dalszym ciągu nie jest rozwiązaniem znanym w społeczeństwie, aczkolwiek znowelizowane przepisy nakładają na organ przekazujący sprawę do mediacji obowiązek informowania stron o zasadach i celach postępowania mediacyjnego. Przyjęcie takiego rozwiązania daje szansę, że nawet te osoby, które nie znają instytucji mediacji, otrzymają odpowiednie informacje od organu prowadzącego postępowanie i będą mogły świadomie podjąć decyzję o skorzystaniu z możliwości rozwiązania sprawy w drodze mediacji.

W sprawach karnych mediacja ma na celu naprawienie wyrządzonych przestępstwem szkód materialnych i moralnych, pozwala pokrzywdzonemu na wyrażenie jego uczuć, oczekiwań i potrzeb. Sprawcy pozwala przejąć odpowiedzialność za skutki przestępstwa oraz podjąć związane z nią działania. Sprzyja trwałemu zakończeniu konfliktu lub jego załagodzeniu.

 Zasady postępowania mediacyjnego:

Czytaj całość...
 
śmiertelne potrącenie Drukuj E-mail

27.09.2015r.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 56-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono przy drodze w miejscowości Rylsk Duży. Wstępne ustalenia na miejscu zdarzenia wskazują, że śmierć pieszego mogła nastąpić w skutek potrącenia przez nieustalony do chwili obecnej pojazd. Policjanci proszą o kontakt osoby, które mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej pod całodobowym numerem telefonu: 46 814 81 00.


 
Czujne babice. Nie dały się oszukać. Drukuj E-mail

24.09.2015r.

Wczoraj, 23 września 2015 roku do rawskiej policji wpłynęły 3 zgłoszenia dotyczące usiłowania oszustwa metodą ma wnuczka. Do trzech mieszkanek naszego miasta zadzwoniła kobieta podająca się za wnuczkę lub córkę i poinformowała, że miała wypadek i potrzebuje pieniędzy. Rawianki w wieku 88, 88 i 80 lat nie dały się zwieść żalom i prośbom kobiety. Dwie starsze panie potwierdziły stan zdrowia wykonanym telefonem do prawdziwej córki i wnuczki. Trzecia wdała się z rozmówczynią w krótką rozmowę, zadała kilka prostych pytań i domyśliła się, że nie rozmawia z członkiem swojej rodziny. Taka postawa, dystans i rozsądek starszych pań zasługuje na pochwałę i jest warta naśladowania.

Przypominamy: po wypadku żadna z instytucji takich jak policja, prokuratura czy sąd nie uzależnia dalszych czynności od wpłaconych pieniędzy.

W każdym przypadku, kiedy dzwoni do nas ktoś, kto podaje się za członka rodziny i prosi o pieniądze należy zachować rozwagę, czujność i ostrożność. Nie należy przekazywać żadnych pieniędzy przysłanych po nie znajomym a wszelkie wątpliwości najbezpieczniej rozwiać - tak jak nasze trzy rawianki - telefonem do rodziny lub rozmową, z której łatwo wywnioskować, czy rozmówca to nasz najbliższy czy też oszust.

Czytaj całość...
 
Na festynie w kradzionym ubraniu Drukuj E-mail

22.09.2015r.

Ukradł odzież a następnie poszedł w niej na festyn gdzie został rozpoznany przez pokrzywdzonego. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Do zdarzenia doszło między 30 czerwca a 12 lipca 2015r. Wtedy to z pudeł pozostawionych na strychu kamienicy zginęły ubrania i buty, torby podróżne i pralka typu "frania". Właściciele oszacowali straty na około 1500 złotych.

20 września 2015 roku, około godziny 17.30 do dyżurnego policji zgłosił się mieszkaniec Rawy i powiadomił, że przed chwilą, podczas festynu, zauważył mężczyznę, który ubrany był w skradzioną mu charakterystyczną bluzę. W czasie, kiedy pokrzywdzony rozmawiał z policjantami, za podejrzewanym szła żona okradzionego. Kontaktując się z kobietą mundurowi dotarli do pobliskiego bloku. Tam, w jednym z mieszkań zatrzymali 31-letniego rawianina, który miał na sobie bluzę, rozpoznaną przez zgłaszających. Podczas przeszukania odnaleziono jeszcze utracone buty. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu - w chwili zatrzymania miał niemal 1,3 promila alkoholu w organizmie, przyznał się do kradzieży. Policjanci odzyskali schowaną w jego piwnicy pralkę i część ubrań. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 
Policjanci odzyskali skradzione przedmioty Drukuj E-mail

18.09.2015r.

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Rawy podejrzewanych o kradzież motoroweru. 15 września 2015 roku około godziny 6.00, policjanci zostali powiadomieni o kradzieży motoroweru o wartości 900 złotych. Wspólne działania policjantów i właściciela skradzionego jednośladu, , jeszcze tego samego ranka, doprowadziły śledczych na strychu jednego z pobliskich domów. Funkcjonariusze znaleźli tam skradziony pojazd i zatrzymali przebywających we wspomnianym lokalu dwóch mieszkańców Rawy. Mężczyźni w wieku 29 i 25 lat zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. W tym samym czasie zgłoszono kradzież dwóch rowerów i elektronarzędzi o wartości 3250 złotych, do której doszło między 13 a 15 września tego roku. Podczas przeszukania, w domu u jednego z zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli 6 rowerów, elektronarzędzia BOSH, myjkę KARCHER i podkaszarkę STIHL. Jak się okazało, zarówno narzędzia, jak i 4 z zabezpieczonych rowerów zostały rozpoznane, jako skradzione w ostatnim czasie na terenie miasta. Analiza materiałów zgłoszonych kradzieży, dokonanych między 12 a 15 września dała podstawę do przedstawienia starszemu z zatrzymanych 6 zarzutów. Dotyczyły one kradzieży 8 rowerów, 2 motorowerów i elektronarzędzi. Jeden z zarzutów dotyczył kradzieży motoroweru, która miała miejsce jeszcze przed wakacjami. Na chwilę obecną drugi z zatrzymanych - 25-latek, usłyszał jeden zarzut - kradzieży motoroweru. Za kradzieże i kradzieże z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

Image

Image

Image

Image

 
KOLIZJA NA S8 Drukuj E-mail

12.09.2015r.

Około godziny 6.15, 12 września 2015 roku doszło do nietypowej kolizji drogowej. W  Rawie na ulicy Katowickiej na drodze S8, w samochodzie  VW LT wystrzeliła opona. W wyniku tego zdarzenia dostawczy bus przewrócił się na bok. 43-letni kierujący, mieszkaniec Kobylej Góry był trzeźwy. w zdarzeniu tym nikt nie doznał obrażeń.

Image

 

 
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Drukuj E-mail

10.09.2015r.

Policjanci z Rawy Mazowieckiej rozpoczęli akcję "Bezpieczna Droga do Szkoły". Tym razem z elementami odblaskowymi ufundowanymi przez Market Budowlany MRÓWKA odwiedziliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej i dzieci z Przedszkola nr 2. Po krótkim przypomnieniu zasad bezpieczeństwa na drodze dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę w praktyce wychodząc na najbliższe przejście dla pieszych.

Image

Image

Image

Image

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 806