niedziela, 21 grudzień 2014
 
 
menu kategorii test
BRAK ZAGROŻENIA w ZWIAZKU INCYDENTEM W ELEKTROWNI NA UKRAINIE Drukuj E-mail

06.12.2014r.

W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.

Sytuacja radiacyjna kraju jest całodobowo monitorowana przez Centrum do Spraw Zdarzeń Radiacyjnych. Na podstawie danych z systemu stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych nie stwierdzono żadnych odchyleń od wartości normalnych (nie odnotowano wzrostu poziom mocy dawki promieniowania gamma na terenie Polski).

***

Według strony ukraińskiej, pod koniec listopada (28.11) wystąpiły problemy w części elektrycznej turbozespołu bloku III, który musiał zostać wyłączony. Spowodowało to konieczność wyłączenia całego bloku – a więc i reaktora. Incydentowi takiemu nie towarzyszy żadne uwolnienie do środowiska substancji promieniotwórczych. W związku z tym, nie ma jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego na terenie elektrowni jądrowej, jak również poza nią.

(źródło: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa)

 
Policjanci ujawnili domową plantację marihuany Drukuj E-mail

03.12.2014r.

Zarzuty produkcji, posiadania środków odurzających oraz posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy usłyszą trzej mieszkańcy Rawy Mazowieckiej.

Image

2 grudnia 2014 roku, podczas sprawdzania informacji dotyczących posiadania i produkcji wyrobów tytoniowych rawscy policjanci ujawnili ponad 2,5 kilograma tytoniu i 320 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Oprócz tego w mieszkaniu schowane były gilzy i maszynki do robienia papierosów, torebki foliowe z zapięciem strunowym oraz 15 gramów suszu roślinnego. Test wykazał, że jest to marihuana. Dwaj mężczyźni w wieku 59 i 21 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Starszy, po przesłuchaniu wrócił do domu. Podczas wykonywania czynności w miejscu ich zamieszkania uwagę policjantów przykuło niepewne zachowanie innego mieszkańca kamienicy. Po podjęciu wobec niego działań policjanci, w pomieszczeniu gospodarczym zajmowanym przez 24-latka, odkryli uprawę konopi indyjskich.

Image 

Oprócz tego w trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili ponad 2 kilogramy suszu roślinnego. W tym przypadku testy również potwierdziły, że jest to marihuana. Mężczyzna odpowie za posiadanie i produkcję środków odurzających. Zarówno o jego losie, jak i pozostałych dwóch mężczyzn zadecyduje prokurator.

Image

 
KOLIZJA I NIETRZEŹWY KIERUJĄCY Drukuj E-mail

02.12.2014r.

Około godziny 17.30, 1 grudnia 2014 roku, dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji w miejscowości Galinki.47-letnia mieszkanka gminy Biała Rawska zgłosiła, że przed sklepem doszło do uszkodzenia jej pojazdu. Policjanci na miejscu ustalili, że w zaparkowany samochód opel zafira kilkakrotnie uderzył fiat uno, którym kierował 60-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Kiedy właścicielka samochodu próbowała otworzyć drzwi fiata – kierujący ruszył do przodu i wjechał w rów. W czasie, kiedy właścicielka opla powiadamiała policję – mężczyzna uciekł pozostawiając samochód. Policjanci „odnaleźli” sprawcę u rodziny. Jak się okazało, mężczyzna miał niemal dwa promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

 
PRZYPOMNIENIE Drukuj E-mail

03.12.2014r.

Przypominamy, że w przypadku zgłoszenia na policję utraty dokumentów w wyniku przestępstwa a następnie ich odzyskania o fakcie tym również należy poinformować. Dzięki temu jest możliwość wyrejestrowania ich z baz policyjnych. Nie należy także posługiwać się odzyskanym dokumentem.

 
ODPOWIE ZA KRADZIEŻ MOTOROWERU Drukuj E-mail

01.12.2014r.

30 listopada 2014 roku około godziny 19.40 policjanci zostali powiadomieni o utracie skutera wartości 2000 złotych. 37-letni mieszkaniec Rawy zgłosił, że ktoś ukradł rometa zaparkowanego na posesji przy Placu Piłsudskiego. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce, po rozmowie z właścicielem i świadkami kradzieży wytypowali podejrzewanego. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 28-latka, w zamkniętej komórce odnaleźli skuter a w mieszkaniu kask. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Wyjaśnienia złoży po wytrzeźwieniu. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności


 
ARESZT ZA WŁAMANIA Drukuj E-mail

01.12.2014r.

Na wniosek prokuratora na okres trzech miesięcy trafią do aresztu dwaj mieszkańcy Warszawy, którzy na terenie Rawy Mazowieckiej usiłowali włamać się do dwóch mieszkań i dokonali jednej kradzieży z włamaniem . Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Rawy 28 listopada 2014 roku około godziny 11.40 kiedy uciekali po nieudanym włamaniu do mieszkania w bloku na jednym z osiedli. Dyżurnego policji powiadomił rawianin, że do mieszkania, w którym przebywa jego żona ktoś próbuje się włamać. Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce, złodzieje wybiegali z klatki schodowej. Zostali natychmiast zatrzymani i dowiezieni do komendy. W trakcie czynności policjanci ustalili, że w tym samym dniu mogli włamać się oni do innego mieszkania, stamtąd jednak nic nie zginęło. Warszawiacy mają także na sumieniu kradzież z włamaniem miedzy 15 a 28 listopada tego roku. W tym przypadku ich łupem padły kosmetyki i elementy wyposażenia mieszkania. Wszystko wskazuje na to, że sprawa jest rozwojowa. Teraz pod nadzorem prokuratora policjanci będą prowadzić dalsze czynności w tej sprawie. Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponieważ obydwaj byli już karani za podobne przestępstwa wysokość kary może być wyższa.

Image

Image

 
ZIMA ATAKUJE BEZBRONNYCH Drukuj E-mail

01.12.2014r.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, kiedy pada śnieg, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Od października br. do chwili obecnej 15 osób zmarło z powodu wychłodzenia. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Od października br. na terenie całej Polski 15 osób zmarło z powodu wychłodzenia. W analogicznym okresie roku 2013 były to 3 osoby. Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Okres zimowy to czas, gdy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Aby się rozgrzać bardzo często bezdomni w takich miejscach rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Policjanci każdego roku monitorują sytuację tych osób. Sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje - odnajdując takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

Czytaj całość...
 
"TRZEŹWY ZA KIEROWNICĄ" KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ Drukuj E-mail

 Konkurs dla uczniów szkół którzy ukończyli 15 lat.

  „TRZEŹWY ZA KIEROWNICĄ

 Kuratorium Oświaty, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Łodzi, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach oraz Polski Związek Motorowy Oddział w Łodzi zapraszają
do udziału w internetowym konkursie na najlepszy amatorski film
lub memo poruszające temat zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze strony nietrzeźwych kierowców samochodów.

 Lubisz kręcić filmy, robić zdjęcia i podzielasz pogląd, że nietrzeźwi kierowcy to niebezpieczeństwo dla „normalnych” ludzi. Możesz wygrać aparat cyfrowy.

Wystarczy, że :

a)   poznasz regulamin konkursu dostępny na stronach KWP Łódź: www.wrd.lodzka.policja.gov.pl – zakładka KONKURS, Kuratorium Oświaty.

b)  nakręcisz film/opracujesz memo i zgłosisz je mailem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pod określonym hasłem (w/g wzoru podanego w regulaminie) umieścisz  na YouTube,

c)   czekasz na ogłoszenie wyników…  i być może odbierzesz jako nagrodę - jeden z pięciu aparatów cyfrowych (każdy o wartości minimum ok. 700 zł).

  Filmy/mema do konkursu można zgłaszać do 30 kwietnia 2015 roku (wszystkie niezbędne informacje zawarte są w regulaminie konkursu)

 Ogłoszenie wyników odbędzie się w maju 2015 roku.

Zapraszamy do udziału.


 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 716