poniedziałek, 08 luty 2016
 
 
menu kategorii test
Zimowe kontrole autokarów Drukuj E-mail

05.02.2016r. 

W czasie trwania ferii zimowych, w ramach akcji „Bezpieczne ferie zimowe”, policjanci z rawskiej komendy kontrolować będą autokary przewożące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Miejscem wyznaczonym do kontroli jest parking przed komendą policji na ulicy Kościuszki 23. Sprawdzane będą: stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz trzeźwość osób prowadzących pojazdy.

Istnieje możliwość skontrolowania autokaru tuż przed wyjazdem. W tym celu prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu pod numerem telefonu 46 81 48 141 lub 81 48 108, ewentualnie fax nr 46 814 28 64.


 
Zatrzymani sprawcy uszkodzenia samochodu Drukuj E-mail

29.01.2016r.

 

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców uszkodzenia samochodu. 29 stycznia 2016 roku przed godziną 1.00 dyżurna rawskiej komendy otrzymała zgłoszenie dotyczące uszkodzenia samochodu Audi, do którego doszło kilka minut wcześniej na jednym z osiedlowych parkingów. Zgłaszający widział jak dwóch młodych mężczyzn kopało zaparkowany samochód i informację tą z opisem wyglądu sprawców przekazał Policji. Komunikat dotyczący zajścia trafił do policjantów pełniących służbę na terenie Rawy Mazowieckiej. Podjęte przez nich działania doprowadziły do zatrzymania dwóch znajdujących się pod wpływem alkoholu mężczyzn w wieku 21 i 23 lat, mieszkańców powiatu rawskiego. Zostali oni zatrzymani do wytrzeźwienia. Suma strat powstałych w wyniku ich zachowania sięga 2000 zł. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Image 

 Image

 
MIEJSKA RADA SENIORÓW I POLICJA WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA SENIORÓW Drukuj E-mail

27.01.2016r.

 Image

 

Od stycznia 2016 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej rozpoczęli działania profilaktyczne „BEZPIECZNY SENIOR”. Głównym celem programu jest zmniejszenie liczby przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych.

Działania będą obejmować między innymi aktywizację osób starszych do działań w zakresie skutecznej pomocy sąsiedzkiej oraz aktywizację lokalnych instytucji do działania na rzecz bezpieczeństwa seniorów. Ważnym elementem ma być edukacja w zakresie zapobiegania przestępstwom popełnianym na szkodę osób starszych.

Już od połowy stycznia rozpoczęliśmy szeroko zakrojone czynności profilaktyczne. Korzystając z uroczystości organizowanych z okazji Dnia Babci i Dziadka, pogadanek na temat bezpieczeństwa wysłuchało już około 1000 seniorów.

27 stycznia 2016 roku policjanci uczestniczyli w posiedzeniu Miejskiej Rady Seniorów w Rawie Mazowieckiej. Na spotkaniu przedstawione zostały założenia programu. Radni podjęli decyzję o czynnym włączeniu się w policyjne działania. Rozpoczęto także przygotowania do pierwszych wspólnych działań.

Image

 

 
NIEDZIELNA KOLIZJA Drukuj E-mail

26.01.2016r.

W niedziele, 24 stycznia 2016 roku na trasie S8 doszło do kolizji drogowej. Około godziny 19.50, kierująca samochodem citroen berlingo, jadąc od strony Warszawy straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w barierę rozdzielającą pasy ruchu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kobietę, ponieważ nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze ukarano mandatem karnym. Przypominamy o konieczności zachowania ostrożności i dostosowywania prędkości do warunków panujących na drogach.

 Image

 
Policjanci zatrzymali sprawców usiłowania pobicia. Drukuj E-mail

26.01.2016r.

Po nocnym pościgu policjanci zatrzymali trzech sprawców usiłowania pobicia. Jak się okazało, mężczyźni mieli na sumieniu także pobicie i pozbawienie wolności oraz groźby karalne. Około godziny 19.30, 22 stycznia 2016 roku dyżurnego rawskiej policji powiadomił właściciel jednej ze żwirowni, że ktoś próbował włamać się do budynku a pracownik boi się, że zostanie pobity. Zgłaszającemu, kiedy pojechał na miejsce, grożono. Zawiadamiający opisał trzech sprawców i podał, że uciekają ciemnym passatem. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawcy są nietrzeźwi. Dyżurny skierował patrole, które po pościgu i blokadzie drogi zatrzymali trzech mężczyzn. Mieszkańcy gmin Łyszkowice, Głuchów i Rawa mieli od 2 do niemal 3 promili alkoholu w organizmie. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że groźby i kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu to nie jedyne występki, jakie mieli na sumieniu zatrzymani. Okazało się, że 21 stycznia 2016r, jeden z nich pobił innego pracownika żwirowni, groził mu a następnie podżegał do pobicia go swoich dwóch znajomych. Ci – w wieku 30 i 27 lat, 21 stycznia pobili go na terenie żwirowni, następnie siłą wsadzili do samochodu i wywieźli do lasu. Mężczyzna o własnych siłach wrócił do domu. W wyniku obydwu pobić 29-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego doznał urazów głowy, nosa i ogólnych potłuczeń. Ponieważ mężczyźni grozili mu – wyjechał do swojego domu w Wielkopolsce. 22 stycznia 2016 roku, na teren żwirowni znowu przyjechali, tym razem wszyscy trzej sprawcy. Dobijali się do drzwi budynku, wykrzykiwali groźby. Inny pracownik, wiedząc, co zrobili jego koledze – zadzwonił do pracodawcy, a ten powiadomił policję. Po dynamicznym pościgu, kiedy mężczyźni nie zatrzymywali się na wydawane przez policjantów polecenia, omijali radiowozy i stawiali opór przy zatrzymaniu – zostali obezwładnieni i doprowadzeni do jednostki. Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za pozbawienie wolności – do 5 lat, za groźby – do 2 lat a za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu – do 2 lat.

 

 
BEZPIECZNY SENIOR w Święto Babci i dziadka Drukuj E-mail

25.01.2016r.

Korzystając w uroczystości organizowanych dla babć i dziadków z okazji ich świąt, policjanci rawskiej komendy  ruszyli na spotkania profilaktyczne. W szkołach, przedszkolach seniorzy naszego powiatu mieli możliwość wysłuchania krótkich pogadanek na temat swojego bezpieczeństwa. Policjanci omówili różne sposoby działania sprawców - na wnuczka, na policjanta, na urzędnika. Babcie i dziadkowie dowiedzieli się, co zrobić, żeby nie zostać oszukanym czy okradzionym. Tam, gdzie policjantom nie udało się dotrzeć osobiście - rozdane zostały krótkie ulotki informacyjne. Seniorom, szczególnie z terenów wiejskich, przypomniano o bezpieczeństwie na drodze i konieczności używania elementów odblaskowych. Do tej pory odwiedziliśmy dziadków z Cielądza, Lesiewa, Regnowa, Pukinina, Szkół Podstawowych nr 2 i 4 w Rawie. Kolejne spotkania umawiane są jeszcze w lutym. Mamy nadzieję, że w ten sposób dotrzemy do dużej liczby seniorów i  być może dzięki temu ograniczymy liczbę przestępstw dokonywanych na szkodę osób starszych.

Image 

Image

Image 

 

 

 
EFEKTY ZMIANY POGODY Drukuj E-mail

13.01.2016r. 

12 grudnia 2016 roku, w związku ze zmianą warunków atmosferycznych, doszło do dwóch „karamboli” na drogach powiatu rawskiego. O godzinie 19.50 w miejscowości Niwna miał miejsce wypadek drogowy. Jak wstępnie ustalili policjanci doszło do zderzenia opla astry, kierowanego przez 20-letniego mieszkańca naszego powiatu z fordem mondeo, którym kierowała 40-letnia kobieta. Kierujący astrą razem ze swoimi 18-letnimi pasażerkami został przewieziony do rawskiego szpitala. O godzinie 19.55 w tym samym miejscu 18-latek kierujący volkswagenem golfem najechał na tył stojącego hyundaia , którym kierowała 48letnia mieszkanka powiatu rawskiego. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych. Do kolejnego zderzenia doszło o godzinie 20.00. tym razem kierujący samochodem kia rio najechał na tył stojącego volkswagena golfa, kierowanego przez 55-latkę z powiatu rawskiego. I w tym przypadku sprawcę kolizji ukarano mandatem w wysokości 300 złotych. Zderzeni kilku samochodów miało również miejsce w miejscowości Kaleń, gmina Rawa Mazowiecka. W tym przypadku, o godzinie 20.00, 50-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, kierując samochodem scania doprowadził do zderzenia z mercedesem, kierowanym przez 44-letnią mieszkankę powiatu rawskiego. Następnie scania uderzyła w mercedesa z naczepą, którym kierował 48-latek z powiatu płońskiego, w audi prowadzone przez 42-latka z powiatu rawskiego i renaulta premium , kierowanego przez 44-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. W tym „karambolu” na szczęście nikt nie ucierpiał.

Przypominamy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności. Prędkość należy dostosować do panujących warunków drogowych i atmosferycznych. Również piesi muszą zachować ostrożność, szczególnie przy przechodzeniu przez jezdnię. Złe warunki panujące na drodze i opady atmosferyczne znacznie wydłużają drogę hamowania pojazdów. Przypominamy także o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Poza obszarem zabudowanym to obowiązek, natomiast na pozostałych drogach – element znacznie poprawiający bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 
Wiozła dzieci na autobus szkolny, mając 2 promile alkoholu w organizmie. Drukuj E-mail

12.01.2016r.

W ramach akcji Trzeźwy Poranek prowadzonej 11 stycznia 2016 roku, policjanci ogniwa ruchu drogowego rawskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującą fiatem panda. Około godziny 8.00 w miejscowości Dziurdzioły, 37-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego wiozła na autobus szkolny swoje dzieci w wieku 8 i 9 lat mając dwa promile alkoholu w organizmie. Dzieci zostały odprowadzone do autobusu, natomiast kobieta przewieziona została do komendy, gdzie przeprowadzono wobec niej dalsze czynności. W sumie w trakcie akcji przebadanych zostało 68 osób.

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 841