wtorek, 21 kwiecień 2015
 
 
menu kategorii test
POSZUKUJEMY SWIADKÓW WYPADKU DROGOWEGO Drukuj E-mail

17.04.2015r.

Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej poszukuje świadków wypadku drogowego, który miał miejsce 10 kwietnia 2015 roku, około godziny 20.20 w Rawie Mazowieckiej na ulicy Wyszyńskiego. Kierujący samochodem osobowym volkswagen golf potrącił przechodzącego przez jezdnię pieszego. W wyniku zdarzenia pieszy zmarł. Osoby, które mogą przekazać informacje na temat tego wypadku proszone są o kontakt z mł. asp. Arturem Pijanką z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej pod numerem telefonu: 46 81 48 138 lub 81 48 100 bądź 103.

 
Zniszczył samochód i uciekł na drzewo Drukuj E-mail

17.04.2015r.

 

Rawscy policjanci zatrzymali 18-latka, który w odwecie za odmowę wydania pieniędzy zniszczył samochód a przed policjantami uciekł na drzewo. Około godziny 17.30, 16 kwietnia 2015 roku dyżurny policji odebrał zgłoszenie, że w miejscowości Kazimierzów w gminie Regnów młody mężczyzna powybijał szyby w samochodzie opel corsa, a następnie uciekł na drzewo. Jak ustalili na miejscu policjanci, pod bramę posesji 62-letniego mieszkańca Rawy podszedł młody mężczyzna i zażądał wydania 200 złotych. Zagroził, że jeśli nie otrzyma pieniędzy - zniszczy zaparkowany przed działką samochód. Kiedy zgłaszający odmówił, napastnik próbował uderzyć go kaskiem motocyklowym. W czasie, kiedy mężczyzna powiadamiał policję, wandal wybił dwie szyby w drzwiach pojazdu, dostał się do środka i próbował uruchomić silnik. Po powrocie właściciela sprawca zażądał wydania kluczyków. Ponieważ i w tu spotkał się z odmową - wybił szybę w pokrywie bagażnika i dokonał uszkodzeń we wnętrzu pojazdu. Dzięki reakcji mieszkańców wsi mężczyzna przestał dewastować samochód i uciekł do pobliskiego lasu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, odnaleźli go siedzącego na wierzchołku sosny. Po krótkich pertraktacjach mężczyzna samodzielnie zszedł z drzewa. Wandalem okazał się 18-letni mieszkaniec powiatu rawskiego, który podczas zatrzymania był nietrzeźwy - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz najprawdopodobniej pod wpływem środków odurzających. Policjanci ujawnili przy nim torebkę z zawartością suszu roślinnego. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za usiłowanie rozboju - do 12 lat, za uszkodzenie mienia - do 5 lat. Pokrzywdzony jest w trakcie ustala wysokości strat.

Image

Image

 

 
Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych Drukuj E-mail

14.04.2015r.

Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli
i MSW.

KGP

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/111083,Kazdego-roku-Policja-odnajduje-coraz-wiecej-osob-zaginionych.html

Czytaj całość...
 
TRAGICZNY WEEKEND Drukuj E-mail

13.04.2015r.

Rawscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków drogowych, do których doszło na początku tego weekendu. Pierwszy miał miejsce w piątek 10 kwietnia 2015 roku około godziny 20.25, na ulicy Wyszyńskiego w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych, gdzie 19-letni mieszkaniec Rawy kierujący samochodem volkswagen golf potrącił 34-letniego mężczyznę. Pomimo udzielonej pomocy, pieszy zmarł po 3 godzinach od zdarzenia. Kierujący golfem był trzeźwy.

Image

Drugi tragiczny wypadek miał miejsce w sobotę 11 kwietnia 2015 roku, około godziny 15.00, na drodze wojewódzkiej nr 707 w miejscowości Wołucza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 75-letnią rowerzystka wyjechała z drogi podporządkowanej doprowadzając do zderzenia z samochodem mitsubishi galant kierowanym przez 25-letniego mieszkańca Rawy Mazowieckiej. Rowerzystka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Skierniewicach, gdzie zmarła. Kierujący był trzeźwy.

Image

 
Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą Drukuj E-mail

09.04.2015r.

7 kwietnia 2015 roku o godzinie 10.30 dyżurny rawskiej policji został powiadomiony przez 59- letniego mieszkańca Rawy, że w dniu 4 kwietnia, znane mu osoby: dwóch mężczyzn i kobieta weszli się do jego mieszkania i skradli butlę gazową i dekoder telewizyjny. Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą w dniu 4 kwietnia 2015 roku cała czwórka razem spożywała alkohol a następnie "goście" zabrali gospodarzowi butlę i dekoder. Kiedy właściciel zareagował i zażądał zwrotu jego rzeczy - zagrozili mu pobiciem a jeden z mężczyzn uderzył do pięścią w twarz. Wartość skradzionych przedmiotów pokrzywdzony wycenił na 230 złotych. Kryminalni ustalili, że przedmioty te znajdują się w miejscowym lombardzie. Zostały one zabezpieczone i odzyskane. Tego samego dnia, w którym wpłynęło zgłoszenie - 7 kwietnia 2015 roku, policjanci patrolujący miasto zauważyli i zatrzymali kobietę i mężczyzn, wskazanych przez pokrzywdzonego jako sprawców kradzieży rozbójniczej. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Zarówno 25-latek jak i 49-letnia kobieta mieli po około dwa promile alkoholu w organizmie. Stan trzeciego zatrzymanego w tym dniu 43-latka nie pozwalał na przeprowadzenie badania. Wszyscy sprawcy są mieszkańcami Rawy. Usłyszeli zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie dozoru policyjnego.

Image

Image

 
WYPADEK W SADKOWICACH Drukuj E-mail

02.04.2015r.

O godzinie 13.20, 1 kwietnia 2015 roku dyżurny otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów: volkswagena LT i fiata ducato. Jak ustalili policjanci, którzy pojechali na miejsce, nieznany, najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna, kierując samochodem fiat ducato nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył volkswagena, który skręcał do posesji. Kierujący volkswagenem 24-latek z Rawy i jego pasażer, 31-letni mieszkaniec gminy Biała Rawska przewiezieni zostali do rawskiego szpitala. Do szpitala w Skierniewicach trafił także 44-letni uczestnik wypadku jadący fiatem. Jak wykazało badanie miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W toku prowadzonych czynności policjanci zatrzymali jeszcze dwóch mężczyzn w wieku 60 i 26 lat. Obaj panowie byli nietrzeźwi - ponad 2,5 promila i niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy ci uczestnicy zdarzenia złożą wyjaśnienie po wytrzeźwieniu.

Image

 
Odpowiedzą za uszkodzenie samochodu Drukuj E-mail

02.04.2015r.

Około godziny 22.15, 1 kwietnia 2015 roku dyżurny rawskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na parkingu przy ulicy Tomaszowskiej stoi czarne BMW a w nim siedzą młodzi, głośno zachowujący się mężczyźni. Policjanci pojechali na miejsce. Za zakłócanie ciszy nocnej ukarali mandatami trzech młodych mieszkańców tego osiedla. Około godziny 23.40 wpłynęło zgłoszenie, że ci sami młodzi ludzie niszczą stojący na parkingu samochód. Kiedy policjanci na pojechali na miejsce, na gorącym uczynku zatrzymali trzech mieszkańców Rawy w wieku 20, 19 i 16 lat, którzy zniszczyli samochód daewoo lanos. Wybili przednią szybę i uszkodzili drzwi powodując straty na kwotę 600 złotych. Wszyscy byli nietrzeźwi. Mieli odpowiednio ponad pół do ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Nieletni został przekazany rodzicom natomiast dorośli zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu odpowiedzą za uszkodzenie mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Najmłodszym ze sprawców zajmie się sąd rodzinny.

Image

Szybka i skuteczna interwencja policji była możliwa dzięki czujności przypadkowego świadka, który nie pozostał obojętny i powiadomił policjantów o chuligańskim zachowaniu młodzieży.

Image

 
KONKURS "POLICJANT "KTÓRY MI POMÓGŁ" Drukuj E-mail

31.03.2015r.

Image                      

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu pn. "Policjant, który mi pomógł" organizowanego przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

Procedura zgłaszania policjantów do konkursu odbywa się przez cały rok z wykorzystaniem formularzy zgłoszeniowych, które bezpośrednio wpływają do Organizatora. Kandydatów do VIII edycji zgodnie z regulaminem konkursu zgłaszać mogą osoby indywidualne, organizacje i instytucje ( z wyjątkiem Policji) do 31 maja 2015 roku. Osoby zgłoszone po tym terminie przechodzą do kolejnej edycji. Regulamin konkursu wraz z formularzami znajduje się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 748