Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Odpowiedzą za pobicie i czynną napaść na policjanta

  Rawscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn , którzy pobili 2 nastoletnich pokrzywdzonych. Sprawcy odpowiedzą także za czynną napaść na policjanta. Funkcjonariusze wnioskują do prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

 2. Potrącenie na przejściu przy szkole

  Policjanci wyjaśniają okoliczności, jak i dlaczego doszło do potrącenia 13-latka na przejściu dla pieszych w rejonie szkoły. Apelujemy także o ostrożność, zarówno do kierowców jak i pieszych. Samochód nie zatrzyma się w miejscu!

 3. Nietypowe zdarzenie na S8

  Na trasie S8 na wysokości Rawy Mazowieckiej zapaliły się śmieci przewożone w naczepie. Nikomu nic się nie stało, ale ruch w kierunku Wrocławia odbywał się jedną nitką.

 4. Działania „Pasy”

  Od rana przez cały dzień policjanci z rawskiej drogówki będą prowadzili działania pod nazwą „Pasy”. To nie tylko represja. O tym, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i korzystanie z fotelików samochodowych mundurowi mówią już dzieciom w przedszkolach.

 5. PO ANDRZEJKACH AKCJA "TRZEŹWY PORANEK"

  We wczorajszej akcji "Alkohol i Narkotyki" policjanci z Rawy przebadali 502 kierujących. Ujawnili 1 nietrzeźwego. Dzisiaj policjanci z komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego, od wczesnych godzin rannych prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących. Policyjne patrole można było spotkać na większości dróg, którymi kierujący przemieszczali się do pracy, czy też odwozili dzieci do szkoły.

 6. Prewencyjnie w Mikołajki

  Jak co roku, policjanci wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Skierniewicach wyruszyli w Mikołajkowe święto do najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Oprócz słodyczy i upominków były rozmowy o bezpieczeństwie na drodze i odblaski.

 7. Szkolenie dla strażaków OSP z zakresu kierowania ruchem

  W ramach szkolenia podstawowego dla strażaków ratowników OSP policjanci z Rawy przeprowadzili zajęcia z kierowania ruchem.

 8. Odpowiedzą za kradzież elektronarzędzi

  Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu tomaszowskiego, którzy usłyszeli zarzut kradzieży. Odzyskany łup został przekazany właścicielowi.

 9. Pierwszy śnieg i 10 kolizji! Policjanci apelują o ostrożność.

  Bardzo pracowicie upłynął policjantom poniedziałkowy poranek. W ciągu godziny doszło do 8 kolizji na drogach naszego powiatu. Nikt nie odniósł większych obrażeń. Apelujemy o ostrożność.

 10. Nieprzestrzeganie przepisów przyczyną wypadku w miejscowości Ścieki

  Policjanci prowadzą czynności w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Ścieki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, drugi natomiast wyprzedzał w niedozwolonym miejscu.

Tagi

wakacje PAB mapa zagrożeń pobicie komendant apel S8 Tydzień Mediacji powołanie finał kradzież prawa człowieka zatrzymani sprawcy wypadek zatrzymany sprawca apelujemy pożar analiza dzielnicowy bezpieczeństwo na drodze prewencja zatrzyamny bezpieczne wakacje link kradzież samochodu ruch drogowy konsultacje społeczne potrącenie poszukiwany Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Mobilny Punkt Informacyjny zatrzymani Kampania nietrzeźwy kierujący odblaski niebieska karta konferencja kolizja plakat narkotyki szkolenie konkurs bezpieczna droga do szkoły święto policji MSWiA życzenia Moja Komenda przemoc w rodzinie BIP senior

Linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa