piątek, 28 listopad 2014
 
 
menu kategorii test
FINAŁ KONKURSU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ ORAZ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE Drukuj E-mail

24.11.2014r.

Image

W piątek, 21 listopada 2014 roku w Hali MOSiR w Łodzi odbył się finał IX edycji Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie. W tym roku na wojewódzkich zmaganiach nasz powiat reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej. Jakub Lipski i Amelia Mazurkiewicz, na 22 startujące drużyny zajęli doskonałą 7 pozycję. Uczniowie, tak jak podczas eliminacji powiatowych, rywalizowali w teście sprawnościowym i teście wiedzy. Gratulujemy wiedzy i umiejętności sportowych.

Image

Image

Image

Image

 

 
Nie daj się nabrać. Sprawdż zanim podpiszesz. Drukuj E-mail

20.11.2014r.

Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.

Chociaż maksymalne nominalne oprocentowanie pożyczek wynosi obecnie 12 procent, to wiele firm pożyczkowych oferuje produkty, których rzeczywista roczna stopa oprocentowania może przekraczać tysiące procent. Dlatego też nierozważne podpisanie umowy o „szybką i łatwą pożyczkę” może prowadzić do utraty dorobku całego życia i rodzinnych dramatów. Stąd kolejna odsłona akcji społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!”.

Bohaterem kampanii jest pani Krystyna, która przed świętami zdecydowała się na zaciągnięcie pożyczki w wysokości czterech tysięcy złotych. Na stronie internetowej kampanii www.zanim-podpiszesz.pl można śledzić, jak każdego dnia rośnie jej dług, a wraz z nim stres i frustracja.

Strona kampanii: www.zanim-podpiszesz.pl

KGP

Czytaj całość...
 
Złodzieje alkoholu Drukuj E-mail

19.11.2014r.

18 listopada 2014 roku około godziny 10.00, dyżurny rawskiej policji został powiadomiony przez pracownika ochrony jednego z marketów o kradzieży sklepowej. Dwaj nieuczciwi klienci ukradli 3 butelki wódki o wartości 59,73 złote. Dzielnicowi przejrzeli monitoring, ustalili wygląd podejrzewanych i rozpoczęli poszukiwania. Na pobliskiej budowie zauważyli dwóch mężczyzn rysopisem odpowiadających sprawcom wykroczenia. Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego w wieku 37 i 25 lat przyznali się do kradzieży sklepowej. Obaj zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych. Skradzionego alkoholu niestety nie odzyskano. Złodzieje uciekając ze sklepu schowali butelki w krzakach, a kiedy wrócili po nie wraz z policjantami alkoholu już nie było. Nieco inaczej zakończyła się druga interwencja w tym dniu. Około godziny 15.10 policjanci pojechali do innego marketu, gdzie 60-letni mieszkaniec Łodzi, korzystając z chwilowej nieuwagi pracowników sklepu upił "na miejscu" część ze skradzionej butelki wódki. Stan mężczyzny nie pozwolił na zbadanie go na zawartość alkoholu w organizmie. W tym przypadku policjanci skierują wniosek do sądu.


 
Bójka kierowców na parkingu Drukuj E-mail

14.11.2014r.

13 listopada 2014r około godziny 16.30 dyżurny rawskiej policji otrzymał zgłoszenie od 25-letniego rawianina, że został on pobity. Sprawca tego pobicia miał odjechać samochodem volkswagen golf. Policjanci ustalili, że na parkingu przy ulicy Białej w Rawie Mazowieckiej istotnie doszło do szarpaniny dwóch kierowców, z których jeden odjechał z miejsca zdarzenia. Z wyjaśnień wynikało, że 25-latek kierował motorowerem, natomiast golfem kierował 47-letni mieszkaniec powiatu rawskiego. Zaczęło się od wymiany uwag na temat kierowania i sposobu parkowania. Po chwili od słów i obraźliwych gestów panowie przeszli do rękoczynów. W trakcie szarpaniny motorowerzysta kaskiem rozciął łuk brwiowy kierującemu samochodem, natomiast przeciwnik podbił mu oko. Spawa nie skończy się na kilku siniakach, gdyż za takie uszkodzenie ciała grozi sprawcy kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 
POSZUKIWANI SWIADKOWIE WYPADKU DROGOWEGO Drukuj E-mail

12.11.2014r.

Poszukujemy sprawczyni potrącenia na przejściu dla pieszych. 6 listopada 2014 roku, około godziny 16.00 na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Fawornej kobieta, kierująca białym lub jasnym SUV`em potrąciła mieszkankę Rawy. Następnie zatrzymała samochód, podeszła do pokrzywdzonej rawianki
i pomogła jej wrócić do domu. Nie podała swoich danych. Jak się okazało, potrącona kobieta ma złamaną rękę. W związku z tym wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu sprawczyni prosimy o kontakt. Informacje na temat samochodu, jego numerów bądź kobiety, która go prowadziła można przekazać anonimowo w godzinach 8.00-16.00 pod numer telefonu 46 81 48 138 lub dzwoniąc przez całą dobę na numer alarmowy 997.

 
DŁUGI LISTOPADOWY WEEKEND Drukuj E-mail

07.11.2014r.

Przed nami długi listopadowy weekend, który wiele osób spędzi poza miastem. Policjanci województwa łódzkiego będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących a także pomagać w zachowaniu płynności ruchu. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych przy wykorzystaniu oznakowanych jak i cywilnych pojazdów. Mundurowi będą egzekwować przestrzeganie ograniczeń prędkości jak również właściwe przewożenie pasażerów. Będą także przeprowadzać kontrole stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów. Pogoda uległa załamaniu i za oknem mogą panować zmienne warunki atmosferyczne, do których należy dostosować swoje zachowanie na drodze. Apelujemy również do pieszych o używanie po zmroku elementów odblaskowych, gdyż zdecydowanie poprawiają one widoczność idącej drogą postaci.

Przypominamy, że w związku z obchodami Święta Niepodległości 11 listopada trzeba liczyć się również z lokalnymi zmianami w organizacji ruchu w rejonie odbywania się uroczystości.

Pozostałe informacje w policyjnym serwisie na:

http://www.lodzka.policja.gov.pl/content/view/10518/99/

 
KOLEJNE TOWARY BEZ AKCYZY Drukuj E-mail

07.11.102r.

6 listopada 2014 roku około godziny 15.00 na terenie gminy Cielądz rawscy dzielnicowi zatrzymali do kontroli volkswagena passata. Podczas czynności policjanci znaleźli w pojeździe 5 litrowych butelek z alkoholem. 46-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego kierujący passatem wydał policjantom 400 sztuk papierosów luzem i 50 paczek papierosów. Podczas przeszukania domu mężczyzny policjanci zabezpieczyli jeszcze 13 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, worek z ponad 7 kilogramami pokrojonego tytoniu i 1500 sztuk gilz. Mężczyzna tłumaczył, że zajmując się handlem obwoźnym dorabiał sobie sprzedając alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Policjanci ustalają wartość strat Skarbu Państwa. Za paserstwo skarbowe grozi grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Image

 
PAPIEROSY BEZ AKCYZY Drukuj E-mail

05.11.1024r.

Rawscy kryminalni ujawnili na targowisku miejskim mężczyznę sprzedającego kontrabandę. 4 listopada 2014 roku około godziny 13.00 podczas obserwacji handlujących na targowisku miejskim w Rawie Mazowieckiej policjanci zauważyli, że na stanowisku z firankami sprzedawca przekłada kartony z papierosami. Na wezwanie funkcjonariuszy mężczyzna okazał 490 paczek wyrobów tytoniowych. Nie mały polskich znaków akcyzy. 35-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego przyznał, że sprzedaje nielegalne papierosy. W wyniku dalszych czynności w miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli jeszcze 50 paczek. W sumie u 35-letniego mężczyzny zabezpieczonych zostało 540 paczek (10.800 sztuk) papierosów różnych marek. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Image

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 705