wtorek, 22 lipiec 2014
 
 
menu kategorii test
WYPADEK TRAKTORZYSTY Drukuj E-mail

08.07.2014r.

Około godziny 14.50, 7 lipca 2014 roku dyżurny rawskiej policji został powiadomiony o wypadku drogowym w miejscowości Nowa Wojska. Jak wstępnie ustalili policjanci - kierujący ciągnikiem rolniczym ursus z przyczepą, 72-letni mieszkanie gminy Rawa Mazowiecka, na skrzyżowaniu uderzył w przydrożne drzewo. Zarówno on, jaki i 63-letnia pasażerka ciągnika z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Skierniewicach. Kierujący był trzeźwy. Okoliczności wypadku wyjaśniają rawscy policjanci.

Image

 
KOLIZJA 14-LATKA Drukuj E-mail

08.08.2014r

W miejscowości Bartoszówka, 7 lipca 2014 roku, około godziny 15.50 kierujący samochodem fiat uno nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wypadł z drogi i uderzył w betonowe ogrodzenie. Jak ustalili policjanci, kierującym był 14-letni mieszkaniec gminy Cielądz, który po całym zdarzeniu uciekł, pozostawiając rozbity samochód. Policjanci odnaleźli go na strychu, gdzie przestraszony schował się. Chłopak nie odniósł większych obrażeń, ale pozostał w szpitalu na obserwacji. Teraz zajmie się nim sąd rodzinny i nieletnich.

ImageImage

 
ŚMIERĆ MOTOCYLKISTY Drukuj E-mail

07.07.2014r.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginłą motocyklista. Około godziny 15.20, 6 lipca 2014 roku otrzymaliśmy zgłoszenie, że w miejscowosci Kurzeszyn miał miejsce wypadek. Jak ustalili policjanci, 32-letni mieszkaniec powiatu rawskiego, kierując motocyklem BMW, na łuku wypadł z drogi i uderzył w betonowe ogrodzenie. W wyniku odniesionych obrazeń zginął na miejscu.

Image

 
"ROWEREM BEZPIECZNIE DO CELU" - tym razem u przedszkolaków Drukuj E-mail

04.07.2014r

4 lipca 2014 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej odwiedzili przedszkole Bajkowy Zakątek. Spotkanie odbyło się w związku z ogólnopolską kampanią "Rowerem bezpiecznie do celu"

Image

Założeniem ogólnopolskich działań jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów, w szczególności dzieci i młodzieży, kształtowanie postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego, przestrzegającego przepisów prawa.
Ideą kampanii jest także zaznajomienie dzieci i młodzieży z zagrożeniami, które mogą spotkać je na drodze oraz wyrobienie nawyku przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.

Dzieciom przypomniane zostały zasady bezpiecznego korzystania z dróg i ścieżek rowerowych. Funkcjonariusze omówili także przepisy ruchu drogowego.

 
Policjant w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierującego. Drukuj E-mail

04.07.2014r.

3 lipca 2014 roku około godziny 17.35, w Rawie na ulicy Słowackiego, kierujący samochodem peugeot boxer zjechał na przeciwległy pas ruchu i zajechał drogę jadącemu swoim audi policjantowi. Zachowanie kierującego peugeotem wskazywało, że może on być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz, w czasie wolnym od służby, mimo, że jechał z rodziną, zawrócił i ruszył za stwarzającym zagrożenie kierowcą. Na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Wyzwolenia w Rawie, przed jednym z barów policjant ujął nietrzeźwego kierującego. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec Rawy miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 
Chciał przekupić policjantów Drukuj E-mail

01.07.2014r.

 Image

30 czerwca 2014 roku około godziny 14.25, policjanci z Białej Rawskiej interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym nietrzeźwego mężczyzny. 41-latek pijany leżał przed sklepem w miejscowości Grzymkowice. Początkowo w rozmowie z funkcjonariuszami powiedział , że mieszka z matką więc ci postanowili odwieźć go do domu i pozostawić pod opieką rodziny. Na miejscu okazało się że nikogo nie ma a mężczyzna mieszka sam. Wówczas mężczyzna włożył jednemu z policjantów do ręki banknot 200-złotowy i oświadczył, żeby dali mu spokój, nigdzie go nie wywozili i zostawili w domu. Fakt usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych funkcjonariusze zgłosili dyżurnemu. 41-latek został poinformowany, że popełnił w ten sposób przestępstwo, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut.

 
Zatrzymani sprawcy kradzieży z włamaniem do samochodu Drukuj E-mail

30.06.2014r.

Dzięki czujności mieszkańca Rawy Mazowieckiej policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do samochodów. 29 czerwca 2014 roku około godziny 2.25 do dyżurnego rawskiej policji zadzwonił mężczyzna i powiadomił, że między samochodami na jednym z osiedli "kręci się" trzech młodych chłopaków. Po chwili ta sama osoba powiadomiła, że wsiadają oni do białego opla astra. Rozmówca podał także początek numeru rejestracyjnego. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci. Dyżurny przekazał im komunikat dotyczący samochodu, którym odjechali podejrzewani. Funkcjonariusze zatrzymali opla na ulicy Polnej. Siedziało w nim trzech mieszkańców powiatu tomaszowskiego w wieku 19, 20 i 20 lat. Policjanci ustalili, że mężczyźni ci włamali się do vw golf i próbowali skraść radio samochodowe. Inne radio i tubę głośnika ujawnili podczas kontroli zatrzymanego pojazdu. 29 czerwca, około godziny 8.30 mieszkaniec innej części miasta powiadomił rawską policję o tym, że w nocy z 28/29 czerwca ktoś włamał się do jego vw golf a następnie skradł radio i głośnik o łącznej wartości 500 złotych. Jak się okazało, był to sprzęt, który zabezpieczyli policjanci w zatrzymanym oplu. Trójka podejrzewanych przyznała się do popełnienia przestępstw. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 
SAMOPODPALENIE Drukuj E-mail

30.06.2014r.

Policjanci uratowali mężczyznę, który najprawdopodobniej próbował popełnić samobójstwo podpalając się. 29 czerwca 2014 roku o godzinie 18.25 do dyżurnego rawskiej komendy zadzwonił mężczyzna i oświadczył, że ma denaturat i podpali się. Policjant ustalił, gdzie niedoszły samobójca jest i jak się nazywa. Nie przerywając rozmowy, natychmiast skierował do miejscowości Niwna patrol. Funkcjonariusz cały czas utrzymywał kontakt z desperatem próbując odwieść go od podpalenia się. W pewnym momencie połączenie zostało przerwane. Jak się później okazało 34 latek jednak oblał się denaturatem i zaczął płonąć. Jeden z policjantów, który dojechał na miejsce bez chwili wahania przewrócił go na ziemię i zaczął gasić piaskiem, drugi natychmiast zabraną z radiowozu gaśnicą dogaszał ogień. Niedoszły samobójca z poparzeniami 50-60% powierzchni ciała został przetransportowany śmigłowcem do łódzkiego szpitala.

Image

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 647