wtorek, 28 lipiec 2015
 
 
menu kategorii test
Uratowali niedoszłą samobójczynię. Drukuj E-mail

28.07.2015r.

Policjanci z Rawy nie dopuścili do śmierci 25-letniej kobiety. 27 lipca 2015r około godziny 16.20 dyżurny odebrał zgłoszenie, że na Zamku w Rawie może przebywać kobieta z myślami samobójczymi. Po krótkiej penetracji terenu mundurowi znaleźli nieprzytomną 25-latkę. Na nadgarstkach miała liczne rany cięte, a wokół niej leżały porozrzucane opakowania po różnych tabletkach. Policjanci natychmiast udzielili jej pomocy. Opatrzyli rany na nadgarstkach, ułożyli w pozycji przeciwwstrząsowej, okryli kocem termicznym i monitorowali czynności życiowe do przyjazdu ratowników medycznych. Kobietę wraz z opakowaniami po lekach przekazano personelowi medycznemu. Została przewieziona karetką do rawskiego szpitala.

Image

 
UWAGA KONKURS Drukuj E-mail

27.07.2015r.

Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych wspólnie z Wydziałem Profilaktyki Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji organizuje konkurs "POLICJA PRZYSZŁOŚCI".

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zadaniem uczestnika jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej polską Policję przeszłosci. Przedmiotem projektu są wyobrażenia dzieci i młodzieży na temat zadań, wyposażenia i umundurowania, jakie mogłaby mieć Policja w XXII wieku.

Termin nasyłania prac upływa 31 sierpnia 2015 r. Pełny regulamin konkursu znajuje się na stronie : www.TrzezwyUmysl.pl/regulaminy

Zachęcamy do udziału w konkursie.

 
UTONIĘCIE Drukuj E-mail

27.07.2015r.

Policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia mieszkańca Warki. Około godziny 12.00, 25 lipca 2015 roku dyżurny rawskiej policji został powiadomiony o ujawnieniu zwłok. Jak ustalili policjanci ze stawu na terenie działki rekreacyjnej w gminie Rawa Mazowiecka wyłowione zostały zwłoki 75-letniego mężczyzny, mieszkańca Warki. Na polecenie prokuratora ciało zostało zabezpieczone a policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 
WAKACYJNY TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Drukuj E-mail

27.07.2015r.

Image

 
Odpowie za posiadanie narkotyków Drukuj E-mail

22.07.2015r.

Około godziny 20.00, 20 lipca 2015 roku policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok odwrócił się i zaczął iść w przeciwnym kierunku. Kiedy kryminalni chcieli go wylegitymować - mężczyzna zaczął uciekać. Na ulicy Zwolińskiego policjant zatrzymał uciekiniera i doprowadził do radiowozu. W trakcie czynności mężczyzna poinformował, że zaczął uciekać, ponieważ przed chwilą odebrał przesyłkę pocztową, w której znajdują się środki odurzające. Sam otworzył przesyłkę, w której była torebka z białym proszkiem. Wstępne badanie wykazało, że jest to metaamfetamina. Zatrzymany to 21-letni mieszkaniec Rawy.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 
KRADŁ PALIWO Z TERENU ŻWIROWNI Drukuj E-mail

18.07.2015r.

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży oleju napedowego ze zbiorników maszyn budowlanych na terenie żwirowni. O godzinie 17.20, 17 lipca 2015 roku do rawskiej komendy zgłosił się właściciel żwirowni z terenu gminy Rawa Mazowiecka i powiadomił, że w ciągu ostatnich dni dokonano kradzieży ok. 400 litrów paliwa (oleju napędowego) o wartości około 2000 złotych,  ze zbiorników sprzętu budowlanego. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Około godziny 2.00, 18 lipca, w ramach czynności, funkcjonariusze wydziału kryminalnego patrolując teren przyległy do żwirowni ujawnili w jej okolicach samochód ford fiesta, w którym znajdowała się jedna niepełna bańka z olejem i gumowy przewód. Policjanci podjęli dalsze czynności i zatrzymali na gorącym uczynku 30-letniego mieszkańca powiatu skierniewickiego, który kolejny raz kradł paliwo ze zbiorników maszyn. Jak się okazało, tych kradzieży było 4, a ogólna wartość strat jest w trakcie ustalania. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
STOP DOPALACZOM Drukuj E-mail

14.07.2015r.

Ostatnie wydarzenia , związane z zatruciami dopalaczami nakazują szczególne środki ostrożności i wymuszają konieczność zwiększenia uwagi skierowanej na naszych najbliższych - szczególnie na osoby niepełnoletnie i młodzieży.

Pamiętajmy, że osoby sprzedające dopalacze przyciągają ludzi ceną i fałszywym co do zawartości opisem przedmiotu i jego składem chemicznym - oferują w zamian niezapomniane wrażenia i doznania, które w przeszłości dla wielu osób były ostatnimi w ich życiu.

Wszystkie niebezpieczne substancje są oferowane do sprzedaży jedynie z chęci zysku, a szkody wyrządzone w organizmach ludzi okazują się nieodwracalne.

Apelujemy o niezażywanie żadnych środków niewiadomego pochodzenia i o nieznanym składzie chemicznym.

Skutki przyjęcia takich specyfików mogą okazać się tragiczne. Dowodzą tego chociażby przykłady z ostatnich dni. Nie brakuje również przypadków, gdy przyjęcie podejrzanych substancji zakończyło się śmiercią młodych osób.

Producenci cały czas modyfikują skład chemiczny dopalaczy. Często mieszkanki te okazują się śmiertelne dla organizmu. Zwracajmy uwagę na zachowanie naszych najbliższych, na środowisko w jakim przebywają. Wystarczy naprawdę chwila by doszło do tragedii, ale wystarczy jedna decyzja, by zapobiec, by pomóc, by uratować. Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji o dopalaczch do każdej najbliższej jednostki Policji.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę - zażycie dopalacza może skończyć się tragicznie. Pomyślcie o sobie i swoich bliskich.

Zabezpieczony przez policjantów "Mocarz" ma postać zielonego suszu roślinnego przeznaczonego do palenia. Przeprowadzone badania wykryły w nim syntetyczne kanabinoidy, po wypaleniu których występują efekty bardzo podobne do tych, jakie wywołuje marihuana i haszysz, tyle, że nawet kilkaset razy silniejsze. Efektem ich zażycia są m.in. zmiana nastroju i samopoczucia, błogostan, euforia, halucynacje, czasami depresja, apatia i urojenia. Następuje wzrost ciśnienia krwi, tachykardia, przekrwienie gałek ocznych, zaburzenia koordynacji ruchowej, zawroty głowy, zaburzenia uwagi, wysuszenia śluzówek. Zagrożona jest szczególnie młodzież, u której po przyjęciu tych substancji najczęściej dochodzi do trwałych zmian funkcji ośrodkowego układu nerwowego. Badania wskazują na dwukrotnie większe zagrożenie wystąpienia psychozy schizofrenicznej. Uważa się, że stosowanie kanabinoidów w okresie dojrzewania i rozwoju mózgu sprzyja późniejszemu pojawianiu się zespołów psychotycznych i zaburzeniom pamięci. Używanie kanabinoidów skutkuje ostrymi zmianami w układzie oddechowym ze stanami zapalnymi, kaszlem oraz przewlekłym zapaleniem oskrzeli oraz zaburzeniami funkcji układu krążenia, zagrażającymi szczególnie osobom z niedokrwienną chorobą serca.

Prosimy, aby rodzice zwracali szczególną uwagę, czy opisane efekty zachowania po dopalaczach nie występują u ich dzieci. Podobnie, jak znaleziony w mieszkaniu, czy ubraniu dziecka susz roślinny, może to być sygnałem, że zażywają dopalacze lub inne środki odurzające. Wtedy, aby zapobiec najgorszemu, konieczna jest właściwa i szybka reakcja. /KWP Katowice/

Polecamy:

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/114374,Dopalacze-zabijaja.html
http://pis.lodz.pl/page/448,wojewodzka-kampania-edukacyjna-panstwowego-wojewodzkiego-inspektora-sanitarnego-w-Lodzi-dopalaczom-mowimy-stop---wybieramy-zdrowie.html

https://youtu.be/BpRIO8pP16c

 
ZATRZYMANI SPRAWCY USIŁOWANIA WYMUSZENIA ROZBÓJNICZEGO Drukuj E-mail

02.07.2015r.

Około godziny 14.40, 1 lipca 2015 roku, dyżurny rawskiej policji został powiadomiony o tym , że dwóch mężczyzn usiłowało wymusić pieniądze od właściciela sklepu. 28-letni mieszkaniec Rawy zgłosił, że około godziny 14.30 do jego sklepu weszło dwóch mężczyzn i zażądali 200 złotych "haraczu". Pokrzywdzony nie dał się zastraszyć i powiadomił Policję. W tym czasie napastnicy uciekli. Mężczyzna opisał dokładnie ich wygląd, dyżurny przekazał te dane patrolom. Po niespełna godzinie dzielnicowi, na Placu Piłsudskiego, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyglądem odpowiadali przekazanemu rysopisowi. Rozpoznał ich także właściciel sklepu. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Rawy w wieku 42 i 43 lata. W chwili zatrzymania młodszy z nich miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Za wymuszenie rozbójnicze grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 788