wtorek, 01 grudzień 2015
 
 
menu kategorii test
Nie bądź obojętny Drukuj E-mail

25.11.2015r.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju temperatury na zewnątrz spadną poniżej zera, zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

 

Czytaj całość...
 
16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet Drukuj E-mail

25.11.2015r.

25 listopada 2015 roku w Międzynarodowy Dzień przeciwko Przemocy Wobec Kobiet rusza kampania pod hasłem „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet”. Kampania organizowana jest na szczeblu międzynarodowym od 1991 roku z inicjatywy Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet. Jej celem jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez:

- budowanie świadomości, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka,

- wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet,

- budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet,

- wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie,

- tworzenie narzędzi nacisku na rządy, w celu wyegzekwowania wywiązania się władz z deklaracji powstrzymywania przemocy wobec kobiet. 

W kampanii bierze udział ponad 2000 organizacji w blisko 160 krajach.

W działania aktywnie włącza się także Policja. W Łódzkim Garnizonie w okresie od 25 listopada do 10 grudnia komendy miejskie i powiatowe podejmą szereg inicjatyw na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Będą to głównie dyżury telefoniczne policyjnych specjalistów i dzielnicowych, a także spotkania
i warsztaty dla zainteresowanych organizowane przy współpracy z lokalnymi instytucjami zajmującymi się ta problematyką.

Warto podkreślić, że nie tylko podczas trwania kampanii kobiety, które zaznały przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej, mają możliwość uzyskania fachowej pomocy ze strony policji. Mogą to zrobić w każdej chwili zgłaszając się do najbliższej jednostki policji bądź dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112.

 

 
"Dopalacze kradną życie" - debata społeczna Drukuj E-mail

23.11.2015r.

W ramach ogólnopolskiej kampanii  „Dopalacze Kradną Życie”, Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej, wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Rawie Mazowieckiej zorganizowała w dniu 23 listopada 2015 roku debatę społeczną skierowaną do uczniów rawskich szkół ponadgimnazjalnych.

Około 300 młodych osób wysłuchało wystąpienia pana Krzysztofa Jasińskiego – Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który przedstawił dane statystyczne w obszarze nadzoru nad środkami zastępczymi. Następnie podinspektor Anna Dyśko – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rawie Mazowieckiej omówiła zasady odpowiedzialności karnej oraz skalę zagrożenia środkami psychoaktywnymi na terenie powiatu rawskiego.

W dalszej części spotkania głos zabrał pan Piotr Niedzielski – specjalista terapii uzależnień Stowarzyszenia MONAR w Łodzi. Rozmawiał on z młodzieżą na temat przyczyn sięgania po środki odurzające oraz terapii uzależnienia.

O przykładach z terenu naszego powiatu opowiedział podinspektor Grzegorz Woźniak – Naczelnik Wydziału Prewencji rawskiej Policji.

Chcielibyśmy podziękować za pomoc w organizacji debaty Staroście Rawskiemu, Burmistrzowi Miasta Rawa Mazowiecka, Dyrektorowi i pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Dyrektorowi i pracownikom Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnie tego typu spotkanie.

 
Finał Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie Drukuj E-mail

21.11.2015r.

20 listopada 2015 roku, zwycięska drużyna w składzie Patrycja Włodarska i Marcel Stefański reprezentowała nasz powiat na jubileuszowym, X Konkursie Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie. Dwoje uczniów z klas II Szkoły  Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej wygrała eliminacje powiatowe, przeprowadzone 13 października tego roku. Do Łodzi pojechali nie tylko zawodnicy, ale także 29-osobowa drużyna kibiców. Uczestnicy finału, podobnie jak podczas zmagań powiatowych, musieli pokonać tor przeszkód oraz zmierzyć się z testem wiedzy na temat bezpieczeństwa. Nasi reprezentanci uplasowali się w połowie stawki, pośród 22 uczestniczących w zmaganiach drużyn z całego województwa. Gratulujemy.  Jednocześnie pragniemy podziękować opiekunom -paniom Beacie Sienkiewicz i Katarzynie Świderek za przygotowanie dzieci oraz panu Burmistrzowi za umożliwienie wyjazdu do Łodzi również drużynie kibiców.

 

 

 
Wypadek z udziałem rowerzystki Drukuj E-mail

17.11.2015r.

Około godziny 9.00, 17 listopada 2015 roku, w Rawie Mazowieckiej, na ulicy Konstytucji 3-go Maja doszło do wypadku z udziałem rowerzystki. Kierująca samochodem seat ibiza 70-letnia mieszkanka gminy Czerniewice, po zatrzymaniu się na jezdni otworzyła drzwi w które uderzyła omijająca samochód rowerzystka. 58-letnia mieszkanka gminy Rawa mazowiecka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. 

 
Śmiertelny wypadek w Pukininie Drukuj E-mail

17.11.2015r.

Policjanci z Rawy wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 36-letni mieszkaniec powiatu rawskiego. Około godziny 7.00, 17 listopada 2015 roku, na łuku drogi w miejscowości Pukinin, kierujący samochodem audi 80 zjechał z jezdni do przydrożnego rowu a następnie uderzył w dwa przydrożne drzewa. Jechała sam. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku.

 
Skusiły go świeże bułki i samochód piekarza Drukuj E-mail

14.11.2015r.

Trzy zarzuty usłyszał 26-letni mieszkaniec Rawy, który został zatrzymany przez rawskich policjantów jako sprawca kradzieży samochodu. Około godziny 10.30, 13 listopada 2015r   do rawskiej policji zgłosił się 59-letni mieszkaniec naszego powiatu i powiadomił, że najprawdopodobniej w nocy skradziono jego samochód. Auto stało na parkingu przed piekarnią, w której pracuje. Swojego forda fiestę wycenił na 3800 złotych. O kradzieży powiadomił także swoich znajomych. Około godziny 14.00 mężczyzna zgłosił, że jeden z jego kolegów zauważył samochód zaparkowany przy ulicy Białej w Rawie. Policjanci zabezpieczyli auto i pozostawione w min ślady. W tym samym czasie przeglądali monitoringi z pobliskich sklepów. Dzięki nim wytypowali i ustalili sprawcę 26.-latek został zatrzymany w sobotę około godziny 18.30. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że z piekarni, oprócz kluczyków od samochodu zginęła taca z  30 bułkami, czajnik elektryczny i przedłużacz. Właściciele piekarni oszacowali straty na około 520 złotych. Zatrzymany rawianin usłyszał trzy zarzuty: kradzieży samochodu, kradzieży bułek i sprzętu z piekarni oraz prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Przyznał się do zarzucanych czynów. Wyjaśnił, że do piekarni wszedł po chleb, ponieważ był głodny, ale zauważył całą tacę bułek, czajnik i przedłużacz wziął przy okazji, a kluczyki do samochodu – ponieważ chciał odwieźć koleżkę do domu. Jak mówił, był pijany. Samochodem pojeździł po mieście, a kiedy auto zgasło – zepchnął je na pobocze i zostawił. Ponieważ był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa, teraz grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

 
Naczelnik Prewencji zatrzymał wandali Drukuj E-mail

11.11.2015r.

Naczelnik Wydziału Prewencji rawskiej policji zatrzymał dwóch mieszkańców naszego miasta, którzy świętując urodziny kolegi uszkodzili budynek żłobka. 9 listopada 2015 około godziny 20.50, roku dyżurny podał przez radio komunikat o grupie mężczyzn rzucających butelkami w budynek żłobka. Usłyszał to Naczelnik Wydziału Prewencji tutejszej jednostki. Kiedy pojechał na ulicę Kolejową w Rawie, potwierdził informację. Zauważył uszkodzoną elewację, wybitą jedną i uszkodzoną drugą szybę w budynku a także połamane paliki podpierające nasadzone przy żłobku drzewa. W rozmowie ze świadkami ustalił wygląd sprawców i kierunek, w którym uciekli. Informację tę przekazał pozostałym patrolom a sam pojechał na poszukiwanie sprawców. Po kilku minutach, na Placu Piłsudskiego policjant zauważył szarpiących się mężczyzn, których wygląd odpowiadał podanym przez świadków rysopisom. Sam obezwładnił dwóch mężczyzn i wezwał inny patrol, któremu przekazał zatrzymanych. Jak się okazało, dwaj 19-latkowie świętowali urodziny jednego z nich. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostali ukarani grzywną za zakłócanie spokoju i porządku publicznego. Za uszkodzenie mienia odpowiedzą przed sądem. Grozi im za to kara 5 lat pozbawienia wolności. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 19-latkom towarzyszył ich nieletni kolega. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym.

Image

Image

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 821