czwartek, 31 lipiec 2014
 
 
menu kategorii test
Zatrzymani do pobicia Drukuj E-mail

28.07.2014r.

Policjanci zatrzymali mężczyznę do sprawy pobicia. Do zdarzenia doszło w nocy z sobotę na niedzielę. 27 lipca 2014 roku około godziny 2.15 przy Zalewie Tatar kilku mężczyzn pobiło 27-letniego mieszkańca Rawy. Pokrzywdzony w wyniku ciosu butelką doznał rozcięcia głowy. Udzielono mu pomocy medycznej. Już godzinę po zgłoszeniu policjanci zatrzymali 21-latka z Rawy, którego wskazano jako jednego z uczestników pobicia. Noc spędził w policyjnym areszcie. Odpowie za groźby, za co grozi do 2 lat więzienia.

Image 

28 lipca policjanci zatrzymali 27-latka z Rawy, który odpowie za udział w pobiciu. Funkcjonariusze ustalają teraz pozostałych napastników. Za pobicie grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 
CENTRALNE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI Drukuj E-mail

28.07.2014r.

Wręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Podczas policyjnego święta warszawiacy mogli zobaczyć na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego defiladę pododdziałów i uczestniczyć w uroczystości zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza

Polecamy:

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/101464,Centralne-Obchody-Swieta-Policji.html http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/101474,Premier-na-Swiecie-Policji-macie-wsparcie-panstwa.html http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/101473,Komendant-Glowny-Policji-poprawia-sie-stan-bezpieczenstwa-w-Polsce.html

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/101520,Minister-Spraw-Wewnetrznych-jestescie-sola-tego-panstwa.html

 
KAMPANIA "NIE ODWRACAJ WZROKU" Drukuj E-mail

28.07.2014r.

Ruszyła kolejna kampania Fundacji Dzieci Niczyje.

Image

Każdego roku dzieci (tj. do 18. roku życia) na całym świecie stają się ofiarami komercyjnego wykorzystywania seksualnego – niektóre z nich są wykorzystywane prze osoby podróżujące w kraju lub poza granicami Polski. Wielu dzieciom nie udaje się pomóc, gdyż osoby, które wiedziały o sytuacji wykorzystywania dziecka nie zdecydowały się na przekazanie informacji Policji.

Jeśli zaobserwowałeś niepokojącą sytuację – reaguj.

W sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji, zadzwoń na 112 lub 997. W pozostałych sytuacjach wyślij zgłoszenie przez formularz „ZGŁOŚ”. Przeczytaj więcej o problemie na stronie http://stopseksturystyce.fdn.pl/ i na międzynarodowej platformie www.reportchildsextourism.eu

FDN

 
Wakacyjny Telefon Zaufania dla Młodzieży Drukuj E-mail

23.07.2014r

Wakacje to czas, kiedy młodzi ludzie szczególnie narażeni są na niebezpieczeństwa związane sektami, środkami odurzającymi czy wykorzystaniem seksualnym.

Image

Od 1 lipca ruszyła ósma już edycja Wakacyjnego Pogotowia Pontonowego czyli Wakacyjnego Telefonu Zaufania dla Młodzieży, pod którym przez całe wakacje wolontariuszki/wolontariusze będą odpowiadały/li na pytania młodych ludzi związane z dojrzewaniem, zdrowiem, seksualnością i antykoncepcją.


Wakacyjne Pogotowie Pontonowe

telefoniczna pomoc edukatorów seksualnych dla młodzieży

pod numerem komórkowym

507 832 741

lipiec i sierpień

codziennie od 19.00 do 21.00

 
WYPADEK TRAKTORZYSTY Drukuj E-mail

08.07.2014r.

Około godziny 14.50, 7 lipca 2014 roku dyżurny rawskiej policji został powiadomiony o wypadku drogowym w miejscowości Nowa Wojska. Jak wstępnie ustalili policjanci - kierujący ciągnikiem rolniczym ursus z przyczepą, 72-letni mieszkanie gminy Rawa Mazowiecka, na skrzyżowaniu uderzył w przydrożne drzewo. Zarówno on, jaki i 63-letnia pasażerka ciągnika z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Skierniewicach. Kierujący był trzeźwy. Okoliczności wypadku wyjaśniają rawscy policjanci.

Image

 
KOLIZJA 14-LATKA Drukuj E-mail

08.08.2014r

W miejscowości Bartoszówka, 7 lipca 2014 roku, około godziny 15.50 kierujący samochodem fiat uno nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wypadł z drogi i uderzył w betonowe ogrodzenie. Jak ustalili policjanci, kierującym był 14-letni mieszkaniec gminy Cielądz, który po całym zdarzeniu uciekł, pozostawiając rozbity samochód. Policjanci odnaleźli go na strychu, gdzie przestraszony schował się. Chłopak nie odniósł większych obrażeń, ale pozostał w szpitalu na obserwacji. Teraz zajmie się nim sąd rodzinny i nieletnich.

ImageImage

 
ŚMIERĆ MOTOCYLKISTY Drukuj E-mail

07.07.2014r.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginłą motocyklista. Około godziny 15.20, 6 lipca 2014 roku otrzymaliśmy zgłoszenie, że w miejscowosci Kurzeszyn miał miejsce wypadek. Jak ustalili policjanci, 32-letni mieszkaniec powiatu rawskiego, kierując motocyklem BMW, na łuku wypadł z drogi i uderzył w betonowe ogrodzenie. W wyniku odniesionych obrazeń zginął na miejscu.

Image

 
"ROWEREM BEZPIECZNIE DO CELU" - tym razem u przedszkolaków Drukuj E-mail

04.07.2014r

4 lipca 2014 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej odwiedzili przedszkole Bajkowy Zakątek. Spotkanie odbyło się w związku z ogólnopolską kampanią "Rowerem bezpiecznie do celu"

Image

Założeniem ogólnopolskich działań jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów, w szczególności dzieci i młodzieży, kształtowanie postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego, przestrzegającego przepisów prawa.
Ideą kampanii jest także zaznajomienie dzieci i młodzieży z zagrożeniami, które mogą spotkać je na drodze oraz wyrobienie nawyku przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.

Dzieciom przypomniane zostały zasady bezpiecznego korzystania z dróg i ścieżek rowerowych. Funkcjonariusze omówili także przepisy ruchu drogowego.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 650