środa, 01 październik 2014
 
 
menu kategorii test
UJAWNIONE ŚRODKI ODURZAJĄCE Drukuj E-mail

29.09.2014r

Patrol służby ponadnormatywnej ujawnił środki odurzające. W niedzielę, 28 września 2014 roku, około godziny 12.15 policjanci pełniący służbę w ramach patrolu ponadnormatywnego wylegitymowali trzech mężczyzn. Jak się okazało, jeden z nich, 30-letni mieszkaniec z Rawy, miał przy sobie torebkę z suszem roślinnym. Test wykazał obecność marihuany. Do zdarzenia doszło w Rawie na ulicy Dolnej. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 
AKCJA ALKOHOL I NARKOTYKI Drukuj E-mail

29.09.2014r.

Przez 24 godziny, 28 i 29 września 2014 roku policjanci z rawskiego ruchu drogowego prowadzili akcję Alkohol i Narkotyki. Ośmiu funkcjonariuszy skontrolowało w sumie 780 kierujących pojazdami. Ujawnili 4 osoby na "podwójnym gazie". Niechlubnym rekordzistą okazał się rowerzysta zatrzymany w Przewodowicach, który miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejny rowerzysta ujawniony w Rawie na ulicy Tatar miał ponad 1,5 promila. Wyniki dwóch pozostałych, z Białej Rawskiej i Rawy to odpowiednio 0,85 i 0,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tego typu akcje prowadzone są cyklicznie przez policjantów a ich celem jest zmniejszanie liczby nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

 
WYPADEK W PODSKARBICACH Drukuj E-mail

28.09.2014r

Około godziny 17.10, w miejscowości Podskarbice Szlacheckie doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, 15-letni kierujacy motorowerem, nie zachował należytej ostrożności i odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył przyczepy ciągniętej przez ciągnik rolniczy. Chłopiec z urazem krtani został przewieziony do szpitala w Łodzi. 60-letni kierujący traktorem był trzeźwy.

Image

 
Z WIZYTĄ W TĘCZOWEJ JEDYNECZCE Drukuj E-mail

25.09.2014r

Policjanci z rawskiej policji uczestniczyli w spotkaniu z przedszkolakami z "Tęczowej Jedyneczki".  Na zajęciach dzieciom przypomiane zoatały  zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, numery telefonów alarmowych. Omówiono także konieczność korzystania z fotelików/podstawek samochodowych i pasów bezpieczeńswa. Milisińscy mieli także okazję zadawać pytania i porozmawiać o pracy policjanta.

Image

 
Nie dopuścili do tragedii Drukuj E-mail

23.09.2014r.

Dzięki interwencji rawskich policjantów nie doszło do tragedii. Około godziny 16.50, 20 września 2014 roku do dyżurnego rawskiej policji zadzwonił mężczyzna z informacją, że chce się powiesić i rozłączył się. Policjant kilkakrotnie oddzwaniał, ale desperat nie odbierał telefonu. Funkcjonariusz jeszcze raz zadzwonił i w rozmowie z nim ustalił, że mężczyzna jest w szopie, udało się także ustalić jego dane oraz miejsce zamieszkania. Dyżurny cały czas podtrzymywał rozmowę. W tym czasie drugi funkcjonariusz skierował policjantów oraz pogotowie pod podany adres. Rozmowa przez telefon prowadzona była do momentu, w którym wysłany na miejsce patrol potwierdził, że zastał mężczyznę rozmawiającego przez telefon, obok którego leżał przygotowany sznur. Niedoszłym samobójcą okazał się 58-letni mieszkaniec gminy Rawa Mazowiecka, który został przekazany pod opiekę lekarza.

Image

 

 
SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ Drukuj E-mail

23.09.2014r.

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 88-letniej mieszkanki gminy Sadkowice. Około godziny 21.30 rawską policję poinformowano, że 88-letnia mieszkanka Trębaczewa wyszła z domu i do tej pory nie wróciła. W poszukiwania zaangażowanych było około 100 osób, w tym 40 policjantów, strażacy z Rawy Mazowieckiej, OSP z Trębaczewa, Kłopoczyna, Żelaznej, Lubani, Lutoborów, Olszowej Woli, Sadkowic oraz jednostki wyspecjalizowane w poszukiwaniach: OSP z Aleksandrowa Łódzkiego i Łodzi Jędrzejowa. Urzędnicy z Sadkowic oraz znajomi i rodzina. W działaniach wykorzystanych zostało także 5 psów tropiących. Policjanci rozpoczęli także procedurę uruchamiania śmigłowca. Na szczęśnie w poniedziałek, 23 września około godziny 9.00, kobietę cała i zdrową, choć nieco wyziębioną odnalazł jeden z członków rodziny.

Image

 
Zatrzymany przez partol służby ponadnormatywnej Drukuj E-mail

22.09.2014r

Patrol służby ponadnormatywnej  ujawnił u mieszkańca powiatu rawskiego środki odurzające. Do zdarzenia doszło około godziny 18.30, 19 września 2014 roku na Placu Wolności w Rawie. Na widok patrolu młody mężczyzna zaczął nerwowo się zachowywać. Podczas legitymowania funkcjonariusze ujawnili u 21-tka dilerkę z białym proszkiem. Biegły określi jaka substancja znajdowała się w woreczku. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat więzienia.

Image

 
ODBLASKOWE PIERWSZAKI I BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Drukuj E-mail

18.09.2014r.

Image 

Jak każdego roku na początku września policjanci prowadzą akcję "Bezpieczna Droga do Szkoły" połączoną z "Odblaskowymi Pierwszakami". Funkcjonariusze na spotkaniach z uczniami przypominają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Zwracają uwagę na konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa i uświadamiają jak ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach odgrywają elementy odblaskowe.

Image

Image

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 678