sobota, 29 sierpień 2015
 
 
menu kategorii test
Kolejna odsłona wspólnej akcji wolontariuszy PZU i policji Drukuj E-mail
Już wkrótce niebieskie serca kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” trafią w ręce kolejnych kierowców. Wspólna inicjatywa policji i wolontariuszy PZU promująca cel kampanii – poprawę bezpieczeństwa pieszych, przeprowadzona zostanie już w najbliższy weekend w całej Polsce.
  To już druga w tym roku odsłona akcji wolontariuszy PZU i policji w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Poprzednie wspólne patrole zorganizowane w połowie sierpnia zakończyły się sukcesem. Liczymy na to, że mnóstwo pozytywnych emocji, tysiące rozdanych serc i ogromne zainteresowanie użytkowników dróg będą towarzyszyły również kolejnej odsłonie akcji.

 
Podczas rutynowej kontroli kierowcy zatrzymanych samochodów mają możliwość porozmawiania z wolontariuszem PZU. Otrzymują też niebieskie serce, które ma przypominać o bezpieczeństwie na drodze. Bezpośredni kontakt z kierowcą i pasażerem pozwala zachęcić do ostrożnej i bezpiecznej jazdy oraz zwrócić szczególną uwagę na pieszych. Niebieskie serca, które otrzymują kierowcy od wolontariuszy podczas kontroli, to impuls do pozytywnych zmian. Zawieszone w aucie, cały czas przypominają o przesłaniu kampanii „Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi”.

- Wolontariusze PZU, dzięki bezpośredniemu kontaktowi z kierowcami i pasażerami, mogą skutecznie oddziaływać na ich zachowania. Cieszy nas, że akcja wspólnych patroli z policją spotkała się z tak dużym zainteresowaniem naszych pracowników. W najbliższy weekend na ulice wyjedzie kilkudziesięciu wolontariuszy. Wierzymy, że dzięki takim akcjom na drogach będzie bezpieczniej, a serduszko zawieszone w samochodzie przypomni kierowcy o bezpieczeństwie pieszych - mówi Agnieszka Kazimierska, koordynator ds. wolontariatu pracowniczego w Grupie PZU.

Celem tegorocznej kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” jest zwrócenie uwagi, że zarówno kierowca, jak i pieszy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze i wspólnie powinni zadbać o jego poprawę.

Specjalne patrole na polskich drogach pojawią się już w najbliższy weekend - 29-30 sierpnia. Akcja swoim zasięgiem obejmie 33 miasta m.in. Bydgoszcz, Poznań, Leszno, Katowice, Zabrze, Rzeszów, Częstochowę, Piłę, Rybnik, Olsztyn, Toruń i Włocławek.

 
Nabór do Policji Drukuj E-mail

20.08.2015r.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi prowadzi nabór do Policji. Szczegóły na stronie KWP w Łodzi w zakładce Praca dla Policjantów.

http://www.dobor.lodzka.policja.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=9&Itemid=10


 
POszukujemy świadków i uczestników zdarzenia Drukuj E-mail

20.08.2015r.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej prowadzą pod nadzorem prokuratora śledztwo w sprawie zdarzenia w ruchu kolejowym, jakie miało miejsce w Rawie w dniu 08.08.2015r., w wyniku którego wykoleił się wagon składu kolejki wąskotorowej. Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się świadków oraz uczestników tego zdarzenia. Sprawę prowadzi młodszy aspirant Artur Pijanka. Prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem Wydziału Kryminalnego naszej jednostki: 46 81 48 138.

 
NIETRZEŹWY MOTOROWERZYSTA Drukuj E-mail

19.08.2015r.

Policjant z Rawy w drodze do pracy ujął nietrzeźwego kierującego motorowerem. 18 sierpnia 2015 roku, w miejscowości Niemgłowy w gminie Cielądz około godziny 8.00 policjant jadący do pracy zwrócił uwagę na kierującego motorowerem. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, często zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. W pewnym momencie zjechał na pobocze i przewrócił się. Policjant zatrzymał samochód i wysiadł aby sprawdzić, czy mężczyźnie nic się nie stało. Motorowerzysta nie odniósł żadnych obrażeń, ale wyraźnie czuć było od niego woń alkoholu. W związku z tym policjant powiadomił najbliższą jednostkę i pozostał z kierującym do przybycia patrolu. Jak wykazało badanie, 44-letni mieszkaniec Nowego Miasta miał niemal 3,5 promila alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że wypił trochę, ponieważ zdenerwował się w pracy, z której właśnie wracał.


 
Uczciwy znalazca. Drukuj E-mail

13.08.2015r.

Dzięki uczciwości rawianina do właścicielki trafił zgubiony laptop. 12 sierpnia 2015 roku do komendy policji w Rawie Mazowieckiej zgłosił się mężczyzna i poinformował, że około godziny 11.00, na ulicy Niepodległości znalazł laptop. Urządzenie przekazał policjantom. Po niedługim czasie do komendy zgłosiła się mieszkanka Rawy po odbiór zagubionego sprzętu. Jak się okazało, kiedy zorientowała się, że zgubiła laptop, wróciła na ulicę Niepodległości, gdzie na drzewie znalazła przyczepioną kartkę z napisem "znalazłem komputer" i podanym numerem telefonu. Skontaktowała się z uczciwym znalazcą a ten poinformował ją, że zgubę odniósł na policję. Przed okazaniem kobieta dokładnie opisała swój komputer i torbę, w której był.

 
Włamali się do automatu na myjni. Drukuj E-mail

11.08.2015r.

Rawscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy włamali się do szafy sterującej myjnią samochodową, powodując straty w wysokości 700 złotych. Do zdarzenia doszło 9 sierpnia 2015 roku, około godziny 18.40. Pracownik myjni usłyszał krzyki i hałasy. Kiedy wyszedł sprawdzić co się stało, zobaczył grupkę młodych mężczyzn. Jeden z nich wkładał do kieszeni spodni bilon wyjęty z automatu - szafy sterującej myjką - a pozostali mu kibicowali. Na widok pracownika mężczyźni wsiedli do BMW i próbowali uciec, ale w pośpiechu samochód uderzył w krawężnik i zgasł. Mężczyźni rozbiegli się i zaczęli uciekać piechotą. W tym czasie powiadomiono patrole policyjne, które podjęły pościg. Mundurowi w ciągu kilku minut zatrzymali 3 uciekinierów. Byli to mieszkańcy powiatu rawskiego i skierniewickiego w wieku od 23 do 26 lat. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi - 23-latek miał ponad 1,5 promila, 26-latek niemal 0,5 promila alkoholu w organizmie. Trzeci sprawca - również 23-letni odmówił poddania się badaniu, w związku z tym pobrano od niego krew. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 
Świadkowie pomogli w ujęciu przestępcy. Drukuj E-mail

06.08.2015r.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Białej Rawskiej policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał rozboju na 59-letnim mieszkańcu tego miasta. 5 sierpnia 2015 roku około godziny 12.30 do komisariatu policji w Białej Rawskiej wbiegł kilkunastoletni chłopiec i powiadomił, że chwilę wcześniej na ulicy Jana Pawła II młody mężczyzna okradł starszego człowieka i uciekł w kierunku centrum miasta. Świadek opisał funkcjonariuszom napastnika i przebieg zdarzenia. Z jego relacji wynikało, że napastnik złapał starszego mężczyznę za ręce z tyłu i z kieszeni jego spodni wyjął 300 złotych, po czym uciekł. Za sprawcą pobiegli dwaj świadkowie zdarzenia. Policjanci ruszyli radiowozem w pościg. Po drodze przypadkowi przechodnie wskazywali kierunek ucieczki napastnika. Po chwili mundurowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. „Eskortowało” go dwóch nastolatków, którzy pobiegli za nim tuż po zdarzeniu. Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Bełchatowa. Mężczyzna miał przy sobie zrabowane pieniądze. Był nietrzeźwy, w chwili zatrzymania miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 
POLICJANCI APELUJĄ Drukuj E-mail

31.07.2015r.

W ciągu ostatnich dwóch dni doszło do dwóch kradzieży z włamaniem na terenie naszego powiatu. Policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży 12 kur z pomieszczenia gospodarczego na terenie gminy Rawa Mazowiecka oraz kradzieży z włamaniem na terenie gminy Biała Rawska, gdzie z domu skradzione zostały pieniądze i biżuteria.

Policjanci apelują o zwiększenie czujności i dokładniejsze zabezpieczanie domów, mieszkań, altanek i pomieszczeń gospodarczych. Oszczędności i kosztowności najbezpieczniej przechowywać w banku. Należy dokładnie zamykać i zabezpieczać okna i drzwi. Warto postawić także na sąsiedzkie wsparcie i zwracanie uwagi na gospodarstwa sąsiadów. O wszystkich obcych osobach, domokrążcach, sprzedawcach należy jak najszybciej powiadamiać policję. Warto spisać markę i numer rejestracyjny obcych samochodów pojawiających się w okolicy. O swoich spostrzeżeniach warto także rozmawiać z sąsiadami i pozostałymi mieszkańcami wsi.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 798