wtorek, 02 wrzesień 2014
 
 
menu kategorii test
UJAWNIONY NIEWYBUCH Drukuj E-mail

21.08.2014r.

O godzinie 12.30, 20 sierpnia 2014 roku w Rawie na ulicy Mszczonowskiej, podczas prac ziemnych przy przebudowie drogi pracownicy zauważyli zardzewiały niewybuch. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli to miejsce do przyjazdu patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim. Przez około 3 godziny zamknięty był odcinek ulicy Mszczonowskiej a ruch kierowany był przez osiedle Zamkowa Wola.

Image

 
ZDARZENIE NA TORACH Drukuj E-mail

21.08.2014r.

Około godziny 8.15, 20 sierpnia 2014 roku dyżurna ruchu ze stacji PKP w Białej Rawskiej powiadomiła, że otrzymała zgłoszenie, o nietypowym zdarzeniu  na dzikim przejściu przez torowisko w miejscowości Chrząszczew. Kierownik pociągu poinformował, że lokomotywa uderzyła w tył roweru, który starsza pani przeprowadzała przez tory w miejscu do tego nie wyznaczonym. Po zderzeniu kobieta rower pozostawiła na miejscu a sama uciekła z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili jej adres i dane . Na szczęście 78-latka nie odniosła żadnych obrażeń. Za spowodowanie zagrożenia została ukarana mandatem.

 

 
POWIATOWE ĆWICZENIA Drukuj E-mail

21.08.2014r.

Rawscy policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach zorganizowanych 21 sierpnia 2014 roku w ramach wojewódzkiego planu obrony cywilnej. Scenariusz ćwiczeń zakładał nalot bombowy i trafienie pociskiem w budynek Zespołu Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej oraz ewakuację poszkodowanych. Strażacy gasili pożar na dachu budynki i ewakuowali rannych, ratownicy medyczni segregowali poszkodowanych i udzielali im niezbędnej pomocy. Naszym zadaniem było zabezpieczenie terenu oraz zabezpieczenie transportu rannych do szpitala polowego zorganizowanego w Zespole Szkół im. Władysława Reymonta.

Image

Image

Ćwiczenia sprawdzające powiatowe bezpieczeństwo w zakresie obrony cywilnej, obronności i koordynacji służb ratowniczych odbywają się cyklicznie.

Image

 
ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW Drukuj E-mail

19.08.2014r.

Wakcje dobiegają końca. Przedszkolaki z "Misia" w Rawie Mazowieckiej wykorzystały ładną pogodę i odwiedziły naszą komendę. Zapoznały się z pracą policjanta i przypomniały podstawowe zasady bezpieczeństwa.

ImageImage

Oczywiście największą atrakcją były chwile w radiowozie. 

Image

 
MIESZKANIEC BIAŁEJ RAWSKIEJ ODPOWIE ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM Drukuj E-mail

13.08.2014r.

Policjanci z komisariatu w Białej Rawskiej zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. 12 sierpnia 2014 roku około godziny 18.20, do policjantów patrolujących teren miasta podszedł mężczyzna i powiadomił o kradzieży butli gazowej o wartości 140 złotych z jednego ze sklepów. Zgłaszający opisał, jak wyglądał potencjalny sprawca. Już po chwili funkcjonariusze zauważyli na ulicy Gęsiej młodego mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi. Policjant zatrzymał 24-letniego mieszkańca Białej Rawskiej. Ujawniono przy nim przewody elektryczne, grzejnik gazowy z przewodem, elementy aluminiowej drabiny. Jak się okazało przedmioty te pochodziły z kradzieży z włamaniem do kontenera znajdującego się na targowisku miejskim w Białej Rawskiej. Właściciele wstępnie wycenili straty na ponad 500 złotych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 
ZATRZYMANI NA STADIONIE Drukuj E-mail

12.08.2014r.

10 sierpnia 2014 roku około godziny 14.00 dyżurny rawskiej policji został powiadomiony o uderzeniu sędziego podczas meczu piłki nożnej. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce ustalili, że w miejscowości Paprotnia, podczas meczu o Puchar Wójta Gminy Sadkowice jeden z niezadowolonych kibiców wbiegł na boisko, uderzył pięścią w głowę sędziego i groził mu pobiciem. Podczas zatrzymywania agresywny 42-latek kilkakrotnie odepchnął policjanta i uderzył go barkiem jednocześnie znieważając funkcjonariusza. Drugi patrol, który przyjechał na miejsce zatrzymał 57-letniego mieszkańca gminy Sadkowice, który groził sędziom pobiciem. Policjanci zatrzymali także 38-latka, który zachowywał się agresywnie a podczas doprowadzania do radiowozu próbował wręczyć policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy trzej kibice są mieszkańcami gminy Sadkowice. Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara do roku pozbawienia wolności, za groźby - do 2 lat, za naruszenie nietykalności funkcjonariusza - do 3 lat, znieważenie funkcjonariusza - do roku a za próbę skorumpowania policjanta- nawet do 10 lat.

ImageImage

Image

 
WYPADEK W WÓLCE LESIEWSKIEJ Drukuj E-mail

11.08.2014r.

Image 

O godzinie 12.30 policjanci dostali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wólka Lesiewska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem fiat senicy, 25-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego, podczas wyprzedzania kolumny samochodów uderzył w skręcający w lewo volkswagen LT. 70-letni kierujący volkswagenem, po badaniach został zwolniony do domu. Pasażerka fiata i jej 4,5 miesięczne dziecko zostali przewiezieni do szpitala w Łodzi.

Image

 
KAMPANIA "NIGDY NIE JEŻDŻĘ PO ALKOHOLU" Drukuj E-mail

08.08.2014r

Policjanci z Rawy Mazowieckiej czynnie włączyli się w ogólnopolską kampanię "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu". Podczas służb rozdawać będą naklejki na szybę z charakterystycznym znaczkiem.

Image


Charakterystyczny znaczek „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” w 2008 roku pojawił się na puszkach i butelkach piwa produkowanego przez browary należące do Związku Pracodawców Browary Polskie. Rok później oznaczenie pojawiło się w reklamach telewizyjnych, a od 2011 r. zaczęło funkcjonować na wszystkich reklamach audiowizualnych piwa, gdzie ma zajmować 10 proc. powierzchni obrazu i być emitowane przez 10 proc. czasu trwania spotu. Oznaczenie jest dobrowolną inicjatywą branży, wynikającą z zasad samoregulacji, a nie z przepisów prawa. Promowanie znaku wspierane było także takimi akcjami jak „Prowadzący-niepijący”, oraz Klub DRIvera, którego profil na Facebooku zrzesza już ponad 30 tys. osób (Facebook.com/klubdrivera).

W 2014 roku piwowarzy zrzeszeni w Związku Pracodawców Browary Polskie postanowili uwolnić znak, dotychczas zarezerwowany dla opakowań i reklam piwa, aby uczynić z niego symbol manifestu społecznego odpowiedzialnych – trzeźwych kierowców. W tym celu proponują wszystkim kierowcom skupionym w organizacjach, instytucjach, firmach jak i osobom prywatnym, poparcie idei kampanii oraz naklejenie specjalnie przygotowanego znaczka „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” na tylnej szybie samochodu. Ten gest nic nie kosztuje, a daje wyraz społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców.

Akcja „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” jest inicjatywą szerokiej koalicji, w skład której wchodzą instytucje, organizacje branżowe oraz podmioty komercyjne.

Akcja jest otwarta, a jej inicjatorzy zachęcają różne podmioty do przyłączenia się i upowszechnienia symbolu kampanii.

Celem kampanii jest propagowanie zasady: Nigdy nie jeżdżę po alkoholu. Inicjatorzy projektu chcą zintegrować oraz zaktywizować społeczeństwo wokół myśli przewodniej projektu.

Więcej informacji na stronie www.nigdyniejezdzepoalkoholu.pl

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 663