poniedziałek, 20 październik 2014
 
 
menu kategorii test
WYPADEK DROGOWY NA ULICY SKIERNIEWICKIEJ Drukuj E-mail

20.10.2014r.

Na ulicy Skierniewickiej w Rawie, przy skręcie na Wilkowice doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, o godzinie 9.15, 20 października 2014 roku, kierujący samochodem opel vectra, 64-letni mieszkaniec gminy Rawa Mazowiecka podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z wolkvagenem golfem. Golfem kierował 60-letni mieszkaniec Skierniewic. Jego pasazerowie: kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

 
ŚMIERĆ ROWERZYSTY Drukuj E-mail

20.10.2014r.

19 października 2014 roku o godzinie 9.40 dyżurny rawskiej policji został powiadomiony o potrąceniu rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzysta - 69-letni mieszkaniec gminy Rawa Mazowiecka doprowadził do zderzenia z jadącym za nim citroenem. Mężczyzna, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Samochodem kierowała 79-letni mieszkaniec Białej Rawskiej. Zarówno on jak i kierujący rowerem byli trzeźwi. Około godziny 16.15 lekarz dyżurny powiadomił, że przewieziony do szpitala mężczyzna zmarł podczas operacji. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają sprawę. 
Dwie ofiary śmiertelne wypadku drogowego w Białej Rawskiej. Drukuj E-mail

18.10.2014r

18 października 2014r około godziny 8.30 dyżurny rawskiej policji został powiadomiony o wypadku drogowym na ul.15 Grudnia w Białej Rawskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem fiat albea, 78-letni mieszkaniec Białej Rawskiej wykonując manewr skrętu w lewo wymusił pierwszeństwo przejazdu na nadjeżdżającym z naprzeciwka renault megane i doprowadził do zderzenia pojazdów. Na skutek uderzenia fiat dachował. Na miejscu zginął kierowca fiata i jego 72-letnia pasażerka. Kierowca ranault, 22-letni mieszkaniec gminy Biała Rawska, był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora.

Image


 
ELIMINACJE IX EDYCJI KONKURSU SPRAWNOSCI FIZYCZNEJ ORAZ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE Drukuj E-mail

16.10.2014r.

Image

16 października 2014 roku, na terenie hali sportowej Millenium i Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe IX edycji Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie. W tym roku do walki o tytuł mistrza i reprezentowanie naszego powiatu na finale wojewódzkim stanęło 17 drużyn ze szkół podstawowych naszego Powiatu. To rekordowa, jeśli chodzi o liczbę uczestników edycja konkursu.

 Image

Po rywalizacji na torze przeszkód i teście wiedzy najwięcej punktów uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej w składzie: Amelia Mazurkiewicz i Jakub Lipski. To oni, pod opieką p. Bogusławy Jastrzębskiej i p. Ewy Kaczorek pojadą w listopadzie do Łodzi na finał wojewódzki. Pozostałym szesnastu drużynom przyznano równorzędne II miejsce i dzięki uprzejmości naszych Samorządów wszyscy otrzymali jednakowe nagrody. Zwycięzcom życzymy powodzenia na finale.

Image

foto: Głos Rawy i Okolicy

 
ODPOWIE ZA ŁAPOWNICTO Drukuj E-mail

16.10.2014r.

16 października 2014 roku około godziny 15.30, w miejscowości Soszyce, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mitsubishi, którego kierowca przekroczył prędkość o 32 kilometry. 56-letnia kierująca próbowała wręczyć policjantowi 100 złotych w zamian za odstąpienie od ukarania. Funkcjonariusz natychmiast powiadomił o tym fakcie dyżurnego, zabezpieczył banknot a kobieta została przewieziona do komendy i przesłuchana. Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 
AKCJA "TRZEŹWY PORANEK" Drukuj E-mail

14.10.2014r.

W poniedziałek 13 października 2014 roku na drogach powiatu rawskiego policjanci przeprowadzili akcję "Trzeźwy Poranek". Wśród 149 przebadanych osób 4 były pod wpływek alkoholu. O 6.15 i 6.30 w Rawie na ulicy Skierniewickiej, pani, kierująca rowerem miała ponad 2,5 promila a kierowca fiata seicento ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Dwóch kolejnych nietrzeźwych, tym razem rowerzystów, policjanci ujawnili w Rawie na ulicy Krakowskiej i w Pukininie. W tym przypadku panowie mieli po ponad pół promila. Mimo, że akcja trwała do godziny 10.00, to jeszcze o 11.00 w Białej Rawskiej i o 12.00 w Grzymkowicach funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym rowerzystom. Przypominamy, że akcje takie są cykliczne a ich głównym celem jest zmniejszanie liczby nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

 
Zniszczył siekirą samochód Drukuj E-mail

13.10.2014r.

Policjanci zatrzymali pijanego 28-latka, który siekierą zdemolował samochód znajomego. 12 października 2014 roku około godziny 11.50 dyżurny policji został powiadomiony, że z terenu posesji w miejscowości Nowy Regnów sprawca poruszający się fiatem ukradł 3 rolki papy i akumulator od ciągnika rolniczego. Zgłaszający, chcąc powstrzymać złodzieja, powybijał mu szyby w samochodzie. Na miejsce natychmiast skierowano patrole. Na ulicy Zamkowa Wola w Rawie mundurowi zauważyli fiata sienę, z powybijanymi szybami. Jak się okazało 28-letni mieszkaniec powiatu rawskiego, siekierą powybijał szyby w samochodzie. Twierdził, że zrobił to, bo chciał zatrzymać mężczyznę, który ukradł mu z podwórka 3 rolki papy i akumulator. 65-letni mieszkaniec gminy tłumaczył, że papę kupił od właściciela. Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności całego zdarzenia. Zatrzymali 28-latka, który miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu będzie przesłuchany. Za zniszczenie, uszkodzenie rzeczy grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Image

Image

Image


 
Kradli drewno z lasu Drukuj E-mail

13.10.2014r.

Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, którzy kradli drewno z lasu - zatrzymani przez rawskich policjantów. Około godziny 3.40, 10 października 2014 roku dyżurnego rawskiej policji powiadomił leśniczy, że może dojść do kradzieży drewna z lasu w Babsku. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i na parkingu w miejscowości Zagórze zatrzymali dwóch mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Mężczyźni w wieku 19 i 23 lata przewozili na volkswagenie LT drewno dębowe o wartości 750 zł. Przyznali się także do kilku innych kradzieży między innymi z lasów w Babsku, Zagórzu, Kaleniu i Rylsku. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Image

Image

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 687