Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Rawscy policjanci apelują! Nie pozwól nikomu zamarznąć

Przez ostatnie kilka dni temperatura znacznie się obniżyła. Dzisiejszej nocy słupek rtęci, w niektórych miejscach spadł do – 6 stopni Celsjusza. W dzień temperatura utrzymywała się również poniżej zera. Taka pogoda to potencjalnie śmiertelne zagrożenie dla osób bezdomnych, przebywających na zewnątrz lub w nieogrzewanych pomieszczeniach. Nie bądź obojętny – reaguj!

Rawscy policjanci podczas pełnionej służby zwracają uwagę na osoby bezdomne oraz nietrzeźwe, którym biorąc pod uwagę obecnie panujące warunki pogodowe oraz temperaturę spadającą poniżej zera zagraża największe niebezpieczeństwo.

Kilkadziesiąt osób umiera w Polsce w okresie zimowym. Dlatego bardzo ważne jest, aby w czasie gdy na zewnątrz panuje niesprzyjająca aura oraz niska temperatura, zwracać uwagę na osoby, których życie i zdrowie z tego powodu jest zagrożone. Pamiętajmy o tym, żeby wezwać pomoc jeśli widzimy lub wiemy, że ktoś potrzebuje ratunku.

Na wychłodzenie są narażeni nie tylko bezdomni, osoby pod wpływem alkoholu, ale również osoby chore, czy w podeszłym wieku, które z różnych przyczyn mieszkają same. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie – to nic nie kosztuje.

Apelujemy! Nie pozwól nikomu zamarznąć – zadzwoń pod numer 112


mł. asp. Małgorzata Lewandowska


 

  • umundurowani policjanci idący w kierunku pustostanu
  • umundurowany policjant sprawdzający pomieszczenia w pustostanie