Wypadek w Podsędkowicach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Podsędkowicach

O dużym szczęściu mogą mówić osoby uczestniczące w wypadku drogowym w miejscowości Podsędkowice gmina Biała Rawska. Po uderzeniu w drzewo w samochodzie zakleszczony został kierujący i jego pasażerka. Oboje zostali przewiezieni do szpitali. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają śledczy z Komisariatu Policji w Białej Rawskiej pod nadzorem prokuratora.

Policjanci z komisariatu w Białej Rawskiej pod nadzorem Prokuratora wyjaśniają okoliczności i przebieg wypadku drogowego, do którego doszło 14 listopada 2020 roku około godziny 21:00 w miejscowości Podsędkowice. Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn na prostym odcinku kierujący peugeotem zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący wraz z pasażerką zostali zakleszczeni w pojeździe i do ich uwalniania potrzebna była interwencja strażaków. 25 – letni kierujący samochodem peugeot partner i jego 21 – letnia pasażerka wymagali hospitalizacji. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wykonali oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia wraz z dokumentacją fotograficzną, ustalili i przesłuchali świadków. Kierującemu została pobrana krew do badań.

Tym razem uczestnicy mieli wiele szczęścia, ponieważ zdarzenie to mogło mieć tragiczny finał.. Przestrzegamy przed nieodpowiedzialną jazdą. Brak uprawnień do kierowania pojazdami, a przede wszystkim jazda w stanie nietrzeźwości jest wręcz śmiertelnym zagrożeniem zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Powinniśmy jeździć z prędkością dostosowaną do panujących warunków - natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

mł. asp. Małgorzata Lewandowska

  • rozbity samochód, policjant i strażacy w trakcie oględzin w tle samochody służb ratowniczych