Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa

Rawscy policjanci zatrzymali 21-letniego sprawcę usiłowania zabójstwa. Funkcjonariusze doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Policjanci z rawskiej komendy w lutym uzyskali informację wskazującą na to, że 30 stycznia 2019 roku w godzinach wieczornych w  Rawie Mazowieckiej doszło do ugodzenia nożem 28-letniego mieszkańca powiatu rawskiego. Pokrzywdzony siedział na ławce przy Placu Marszałka Piłsudskiego. Jak wynika z zebranego materiału dowodowego pomiędzy nim a późniejszym sprawcą  nie doszło do żadnej kłótni ani sprzeczki.  Po chwili rozmowy podczas pożegnania obaj podali sobie ręce i wówczas napastnik zadał cios scyzorykiem w okolice klatki piersiowej po czym  zbiegł z miejsca. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Nikt bezpośrednio po zdarzeniu  nie powiadomił policji. Po uzyskaniu informacji funkcjonariusze natychmiast  zaczęli wyjaśniać wszystkie okoliczności i wytypowali podejrzewanego.Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej notowany wcześniej przez policję za konflikty z prawem.

1 marca 2019 roku  funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do prokuratury . Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.  Za to przestępstwo grozi najwyższy wymiar kary.

  • Policjant prowadzący zatrzymanego